شناسهٔ خبر: 47124619 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در سواحل دریای خزر/ تداوم بارش‌ها تا پایان هفته

کارشناس هواشناسی گفت: روز دوشنبه کاهش دما به میزان ۸ تا ۱۲ درجه در استان‌های ساحلی خزر و ۱۰ تا ۱۸ درجه در استان اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

صاحب‌خبر -

فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه امشب در خراسان شمالی، رضوی، جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، اصفهان، ارتفاعات رشته کوه البرز، رگبار باران و رعد و برق خواهیم داشت، گفت: در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

او بیان کرد: در استان‌های یزد و کرمان نیز تا ۲۴ ساعت آینده گرد و خاک موجود تداوم خواهد داشت.

گودرزی اظهار کرد: روز دوشنبه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل و در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، یزد، اصفهان، کرمان، سیستان و بلوچستان ،همدان ،مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز ،تهران، شمال سمنان و آذربایجان شرقی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی اظهار کرد: فردا کاهش دما به میزان ۸ تا ۱۲ درجه در استان‌های ساحلی خزر و ۱۰ تا ۱۸ درجه در استان اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

او توضیح داد: در روز‌های سه شنبه تا جمعه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و استان‌های واقع در دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس و نواحی مرکزی کشور، رشد ابر‌های همرفتی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی با بیان اینکه از روز سه شنبه تا پنجشنبه در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک رخ خواهد داد گفت: دریای خزر، شرق خلیج فارس و تنگه هرمز  از امشب تا اواخر وقت دوشنبه مواج خواهد بود.

او درباره آب و هوای استان تهران هم گفت؛ آسمان تهران فردا کمی ابری است و در بعدازظهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشترین دمای هوای تهران ۲۸ و کمترین آن ۱۸ درجه خواهد بود.

انتهای پیام/

نظر شما