شناسهٔ خبر: 47124556 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت ورزش و جوانان | لینک خبر

تمجید IPC از عملکرد قهرمان پاراوزنه‌برداری ایران

سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک با تمجید از ملی‌پوش پاراوزنه‌برداری ایران نوشت: «روح‌الله رستمی» با شکست رکورد جهان خود را در کانون توجه قرار داد.

صاحب‌خبر -
جام جهانی پاراوزنه‌برداری که از پنجشنبه گذشته آغاز شده بود، روز گذشته (شنبه) به پایان رسید.  از ایران ۶ ورزشکار در این مسابقات شرکت کردند که نتیجه تلاش آنها ۵ طلا و یک نقره بود. «امیر جعفری»، «حامد صلحی‌پور»، «روح‌الله رستمی»، «سامان رضی» و «منصور پورمیرزایی» صاحب مدال طلا شدند و «نادر مرادی» نقره گرفت.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،«روح‌الله رستمی» در حالی قهرمان شد که توانست رکورد جهان در دسته ۸۰ کیلوگرم را یک کیلوگرم ارتقا دهد.

سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک در این خصوص نوشت: رستمی با مهار وزنه ۱۴۲ کیلوگرمی و شکست رکورد دنیا، کانون توجهات را به خود جلب کرد. دارنده مدال نقره پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و قهرمان حال حاضر جهان با مهار این وزنه موفق شد از مرز ۲۴۰ کیلوگرم که هموطنش «مجید فرزین»  در پارالمپیک ریو ثبت کرده بود، عبور کند. ‌ 

همچنین در خصوص «سامان رضی» در دسته ۱۰۷ کیلوگرم نیز آمده است: رضی پس از اطمینان از کسب مدال طلا، تلاش کرد که رکورد جهان  را بشکند، اما نتوانست شاهکار رستمی را تکرار کند.

نظر شما