شناسهٔ خبر: 47124529 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: انصاف نیوز | لینک خبر

رئیسی: ما در کشور بن‌بست نداریم

صاحب‌خبر -

سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه گفت: ما در کشور بن بست نداریم و هیچ کارخانه‌ای نباید تعطیل شود، هنر مدیران راه‌گشایی است و برای ما عباراتی مانند نمی‌توانیم و نمی‌شود معنایی ندارد، لذا وقتی کارخانه و سرمایه‌گذار آماده است چرا راه را برای تولید باز نکنیم‌؟

به‌گزارش تسنیم آیت‌الله رئیسی بعد از ظهر امروز در ‌دیدار با فعالان اقتصادی استان همدان با بیان اینکه شعار سال نیاز جدی کشور است، اظهار داشت: رفع موانع تولید و پشتیبانی از تولید برای کشور قدرت اقتصادی تولید می‌کند‌.

وی با تاکید بر اینکه همه بخش‌های جامعه از جمله مدیران دولتی، بانک‌ها و دستگاه قضایی وظیفه ‌دارند از‌ تولید حمایت کنند، ‌تصریح کرد: صرف انعکاس مشکلات واحدهای تولیدی کافی نیست و باید برای حل مشکلات کمر همت بست.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه باید موانع تولید را تسهیل کرد تا تولیدکنندگان و صادرکنندگان احساس مشکل نکنند، افزود: رفع موانع تولید یک مسئولیتی است که نیاز به پیگیری جهادی دارد.

رئیسی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات با ظرفیت خود استان قابل حل است، اضافه کرد: وقتی‌ که فضا و امکان نیرو برای تولید مهیاست چرا باید کار و روند تولید متوقف شود.

وی با تاکید بر اینکه ما در کشور بن بست نداریم و هیچ کارخانه‌ای نباید تعطیل شود، ادامه داد:‌ هنر مدیران راه‌گشایی است و برای ما عباراتی مانند نمی‌توانیم و نمی‌شود معنایی ندارد، لذا وقتی کارخانه و سرمایه‌گذار آماده است چرا راه را برای تولید باز نکنیم‌؟

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه باید در کشاورزی برنامه‌ریزی داشته باشیم، تاکید کرد‌: نباید تولید به گونه‌ای باشد که در یک سال کمبود محصولات باشد و در سال دیگر تولید به اندازه بیش از نیاز شود.

رئیسی گفت: حمایت جدی از تولیدات و صادرات بسیار مهم است و لازم است همه در این میدان انجام وظیفه کنند و این مهم نیز نیاز به کار و عمل دارد.

وی به موضوع شرکت زمرد آسیا اشاره کرد و افزود: مشکل این شرکت اگر حل نشود ما به صورت کشوری در آن ورود می‌کنیم.

رئیس قوه قضائیه گفت: خلاف سیاست‌های نظام است که بانکی واحدی را تملک کند و چراغ تولید خاموش شود بنابراین بانک‌ها وقتی واحد تولیدی در اختیار گرفتند حق ندارند آن را غیر فعال کنند در غیر این صورت کار بانک خلاف قانون و قابل پیگیری است.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: امروز از کارخانه‌ای بازدید کردم که باعث تاسف شد کارخانه‌ای که نیازش در استان تامین شده و مشکلات آن در استان قابل حل است و ما آن را پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما