شناسهٔ خبر: 47123506 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

رئیس حوزه هنری استان اردبیل خبرداد؛

تاسیس مرکز رشد حوزه هنری استان اردبیل

 رئیس حوزه هنری استان اردبیل از تاسیس مرکز رشد حوزه هنری استان اردبیل خبرداد و گفت: تأسیس باشگاه‌های مختلف هنری در مرکز رشد حوزه هنری استان اردبیل آغاز شده است.

صاحب‌خبر -

 امیر رجبی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس رویکرد جدید مراکز استانی حوزه هنری به عنوان مراکز رشد هنر متعهد و انقلابی در هر استان؛ حوزه هنری استان اردبیل اقدام به ایجاد مرکز رشد و راه‌اندازی باشگاه‌های هنری در رشته‌های مختلف می کند.


وی اضافه کرد: هدف از ایجاد این باشگاه‌های هنری که در هر رشته زیر نظر یکی از اساتید و هنرمندان شاخص و متعهد استان فعالیت خواهد کرد، شناسایی و جذب علاقه‌مندان و هنرمندان و هنرآموزان آن رشته؛ با هدف کشف، پرورش و رشد استعدادهای هنری اعضا است تا در نهایت، طی فرایندی تولید محور، اعضای باشگاه از سطح مبتدی به حرفه‌ای رشد یابند.
رئیس حوزه هنری استان اردبیل افزود: برگزاری نشست‌های ثابت هفتگی جهت طرح مباحث آموزشی، ایده‌یابی، گفتگوهای فنی و در نهایت تولید آثار کارگاهی به صورت عملی زیر نظر سرپرست باشگاه از مهم‌ترین فعالیت‌های این مرکز خواهد بود. 


به گفته وی  توجه به مباحث معرفتی و اندیشگانی و تقویت باورهای ارزشی و اعتقادی، در کنار مسائل تخصصی و مهارتی هنر؛ از جمله ویژگی‌های این باشگاه‌های هنری است.


رجبی ادامه داد: حوزه هنری استان با معرفی سرپرست توانمند و تأمین مکان و امکانات لازم، برگزاری اردوهای آموزشی، حمایت از تولید آثار هنری اعضای باشگاه، حمایت از برگزاری نمایشگاه و اکران و انتشار آثار اعضای باشگاه و همچنین برگزاری دوره‌های تکمیلی توسط اساتید مطرح استانی و کشوری؛ از این باشگاه‌های هنری حمایت خواهد بود.


رئیس حوزه هنری اردبیل گفت: در حال حاضر مراحل اولیه‌ی ایجاد باشگاه‌های کارتون و کاریکاتور، داستان‌نویسی، فیلمسازی، سرود، نمایش، خاطره‌نویسی و تاریخ‌شفاهی انجام شده و به زودی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و همچنین علاوه بر رشته‌های مذکور، تا پایان سال جاری نیز باشگاه‌های هنری در سایر رشته‌ها ایجاد خواهد شد.

نظر شما