شناسهٔ خبر: 47047588 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

حجت‌الاسلام والمسلمین شریفانی مطرح کرد؛

لزوم توجه به سبک زندگی مهدوی/ برای فرج امام زمان (عج) دعا کنیم

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی به شرح دعای افتتاح در بیست و دومین روز ماه مبارک رمضان پرداخت.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگ گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شریفانی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی به شرح دعای افتتاح در بیست و دومین روز ماه مبارک رمضان پرداخت.

وی عنوان کرد: یکی از وظایف مهم ما این است که توجه بیشتری به امام زمان(ع)، جایگاه حضرت مهدی (ع)، مهدویت، سبک زندگی مهدوی، انتظار، غیبت و دعای برای فرج امام زمان (ع) به‌خصوص در ایام ماه مبارک رمضان داشته باشیم، چرا که امام عصر (ع) در زبان ائمه اطهار (ع) جایگاه خاص و ممتازی دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: امام صادق(ع) در شأن حضرت مهدی (ع) فرمودند که اگر من حضور تو را درک کنم، خودم را خدمتگزار و خادم تو قرار می‌دهم. همچنین وقتی نام امام زمان (ع) از زبان بعضی از ائمه (ع) که برده می‌شد، احترام می‌کردند، می‌ایستادند و دست به سر می‌گذاشتند.

شریفانی خاطرنشان کرد: داستان مهدویت و انتظار امام زمان (ع) یک داستان ایده‌آلی و آرمانی صرف نیست بلکه داستانی مسئولیت‌خیز و مؤثر در زندگی ماست. در واقع در عصر بسیار حساسی زندگی می‌کنیم که امام صادق (ع) فرمودند ما اهل صبریم و شیعیان ما در آخرالزمان صبرشان از ما بیشتر است. چون آن‌ها ایمان به غیب دارند. ما امام زمان را ندیده‌ایم و قرار است به او ایمان داشته باشیم، منتظر فرج او باشیم و برای فرج این امام عزیز دعا کنیم.

وی ادامه داد: یکی از معصومان (ع) می‌فرمایند «وَ اللَّهِ لَیَغِیبَنَّ غَیْبَةً لَا یَنْجُو فِیهَا مِنَ الْهَلَکَةِ إِلَّا مَنْ ثَبَّتَهُ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ عَلَی الْقَوْلِ بِإِمَامَتِهِ وَ وَفَّقَهُ فِیهَا لِلدُّعَاءِ بِتَعْجِیلِ فَرَجِهِ». «او غیبتی طولانی خواهد داشت که هیچکس در آن نجات نمی‌یابد مگر کسی که خدای تعالی او را در اعتقاد به امامت ثابت بدارد و در دعای به تعجیل فرج موفق کند». به خدا قسم مهدی (ع) ما غیبتی می‌کند بس طولانی که مردم در اثر مشکلات از دین خارج می‌شوند و جز دو گروه از مردم از هلاکت نجات پیدا نمی‌کنند.

این استاد دانشگاه افزود: گروه اول آن‌هایی موفق شوند برای فرج امام زمان(ع) دعا کنند و گروه دوم کسانی که خداوند دل آن‌ها را بر اعتقاد به حضرت مهدی(ع) ثابت نگه می‌دارد و به همین دلیل توصیه کردند که در آخرالزمان ما با دعای «یا الله یا رحمن یا رحیم یا مقلب‌القلوب ثبت قلبی علی دینک» خیلی انس بگیریم. در واقع دعای افتتاح این مطالب را به ما می‌آموزد و بخشی از در شأن و وصف حکومت حضرت مهدی (ع)، وظایف منتظران و ویژگی‌های حکومت امام زمان (ع) است که طی گفتارهای بعد به آن خواهیم پرداخت. همچنین یکی از وظایف ما، دعا برای فرج امام زمان(ع) است که در دعای افتتاح به وفور آن را می‌آموزیم.

انتهای پیام/۴۱۱۸/

نظر شما