شناسهٔ خبر: 46970375 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

پیگیری رفع خطر از ۲۵۰ ساختمان ناایمن در مرکز تهران

شهردار منطقه ۱۱ تهران از وجود ۲۵۲ ساختمان ناایمن در بخش مرکزی شهر پایتخت خبر داد که طی سه سال گذشته بیش از ۱۲۰۰ ابلاغ برای رفع خطر و نواقص ایمنی به آن‌ها صادر شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایلنا، نصراله آبادیان با بیان این که ابلاغ‌های صادر شده بر اساس اعلام سازمان آتش نشانی به مراکز تجاری، اداری، آموزشی، بهداشتی و… صادر شده است؛ گفت: پرونده ساختمان‌های نا ایمن متعلق به شهرداری منطقه شامل ۳۲ مورد، پرونده‌های اولویت دار شامل مجتمع تجاری، مراکز خرید، اماکن مهم وپرتردد ۱۲مورد، مراکز آموزشی ۱۳۲ مورد، تماشاخانه‌ها و سالن‌های تئاتر ۱۵ مورد، بناهای تاریخی ۱۷ مورد و بناهای مذهبی ۴ مورد است. 

آبادیان افزود: ۳۴ بنای بی‌صاحب و بی‌دفاع متروکه نیز در محله‌های این منطقه وجود دارد که در جلسات کمیته ایمنی و پیگیری قضایی منطقه در حال انجام مراحل قانونی برای دریافت دستور و احکام ورود برای رفع خطر از آن‌ها هستیم. 

شهردار منطقه ۱۱ در باره پرونده‌های اولویت دار که شامل برخی اماکن عمومی و مراکز خرید پر رفت و آمد می‌شوند؛ بیان کرد: پرونده‌های دارای اولویت برابر بررسی صورت گرفته و برگزاری جلسات مشترک با معاونت دادستان و کارشناسان سازمان آتش نشانی درسطح منطقه، شناسایی و به عنوان املاک پرخطر به صورت مستمر پیگیری ودر جلسات کمیته ایمنی ساختمان منطقه و نواحی مطرح ودر دست اقدام است. 

به گفته شهردار منطقه ۱۱ پاساژ علاء الدین، پاساژ دراکولا، پاساژ آزاد، پاساژ شانزه لیزه، ساختمان آلومینیوم، مرکز تجاری دانشگاه، پاساژ مهستان و… از مهم‌ترین پرونده‌های اولویت دار در موضوع ساختمان‌های نا ایمن هستند که با جدیت رفع نواقص ایمنی آن‌ها در حال انجام است. 

او با اشاره به این که روزانه هزاران نفر به پاساژ علاء الدین مراجعه می‌کنند؛ در تشریح اقدامات انجام شده برای رفع خطر از این مرکز تجاری توضیح داد: تجهیز ساختمان به سیستم کشف، اعلام و اطفاء حریق، بازگشایی راه خروجی در ضلع شرقی به خیابان حافظ، اصلاح و ساماندهی سیم کشی برق و… انجام شده و آتش نشانی ادامه فعالیت پاساژ با اخذ تعهد از طرف مالک مبنی بر رفع موارد ناایمن در بازه زمانی سه ماهه را عنوان نموده که به مقام قضایی اعلام شده است. 

به گفته شهردار منطقه ۱۱ پاساژ افراسیابی آزاد موسوم به دراکولا نیز با توجه به درخواست ذی نفعان درحال بازسازی و مقاوم‌سازی است. 

از دیگر ساختمان‌های نا ایمن که شهردار منطقه ۱۱ بر رفع خطر و ایمن‌سازی آن تأکید کرد ساختمان آلومینیوم است که هم اکنون ساختمان دارای آتش نشان مقیم است و بازسازی نما و موارد مربوط به تأسیسات در حال انجام است. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، آبادیان در تشریح اقدامات انجام شده برای رفع خطر ساختمان‌های نا ایمن گفت: بازدید و ابلاغ دستورالعمل‌های ایمنی به اماکن شناسایی شده، برگزاری جلسات مشترک آموزشی – توجیهی با مراکز درمانی و تجاری با حضور آتش نشانی، تبلیغات محیطی در سطح شهر برای آگاه‌سازی مردم از موارد ایمنی، ایمن‌سازی معابر با اصلاح و رفع نواقص ترافیکی در سطح شهر، پیگیری وضعیت ایمنی در بافت و اماکن تاریخی با اولویت میدان حسن آباد، انجام مانور و تشکیل گروه مدیریت بحران اماکن به صورت مستمر در حال انجام است.

نظر شما