شناسهٔ خبر: 46778419 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

یک چهره سیاسی اصولگرا:

فرد بدون رای مردم رییس جمهور نیست، رییس نظام است/ لاریجانی بدون ائتلاف رای نمی‌آورد/ اگر رییسی قوه قضاییه را رها کند و وارد قوه مجریه شود و رای نیاورد، قوه قضاییه را از دست می‌دهیم

یک چهره سیاسی اصولگرا عنوان کرد: لاریجانی پایگاهی در جریان اصولگرایی دارد ولی بدون ائتلاف همه نیروها نمی تواند رای بیاورد.

صاحب‌خبر -

«حسین کنعانی مقدم»، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در رابطه با روند ائتلاف اصولگرایان تا فرصت باقیمانده به انتخابات ریاست جمهوری گفت: به نظر من در انتخابات آینده باید از فرد محوری عبور کنیم و ببینیم چه کسی می خواهد بیاید و مشکلات مردم را حل کند و آیا او این قابلیت را دارد و یا اینکه خود او مشکلی به مشکلات مردم، اضافه خواهد کرد. اصولگرایان باید در مورد دولتی ائتلافی به اتحاد برسند و کسی را در بین خودشان انتخاب و تعهد کنند که دولتی کارآمد و چابک در تراز انقلاب اسلامی تشکیل می دهند تا مردم به آن کاندیدا رای بدهند؛ فرد اصلح بدون مقبولیت برای جمهوری اسلامی فایده ای ندارد.

او تاکید کرد: فرد بدون رای مردم رییس جمهور نیست، رییس نظام است.

روسای قوا همین که مجلس و قوه قضاییه را خوب بچرخانند کافی است

کنعانی مقدم در رابطه با کاندیداتوری سران قوا گفت: نظر شخصی من این است که روسای قوا نباید در انتخابات شرکت کنند همینکه مجلس و قوه قضاییه را خوب بچرخانند کافی است و باید از آنها ممنون و متشکر باشیم. اگر رییسی قوه قضاییه را رها کند و وارد قوه مجریه شود و رای نیاورد هم قوه قضاییه را از دست داده ایم و هم قوه مجریه را و این بار باید از صحنه کنار برود چون نتوانسته است در انتخابات پیروز شود.

کنعانی مقدم خاطرنشان کرد: در انتخابات ریاست جمهوری کسانی که قبلا خود را انتخاب کرده و قبول نشده اند رییسی، قالیباف و رضایی و ... هستند و گروه دیگری نیز تا به حال وزن کشی نشده اند و معلوم نیست اقبال مردم به آنها چگونه باشد.

او ادامه داد: گروه بعدی در طیف نظامیان قرار دارند و خود را به خانواده نظامیان وابسته می دانند. به نظر من همه این گروه ها باید ائتلاف کنند و به نفع رییسی کنار بروند و تیم قدرتمندی را درست کنند در این صورت شانس بیشتری دارند تا اینکه به صورت متفرق در انتخابات حاضر شوند در غیر این صورت به نظر من، شانس کسانی که در دوره های قبل آمده و وزن کشی شده اند، بیشتر است.

کنعانی مقدم در پایان گفت: سعید محمد، آذری جهرمی و لاریجانی نیز مطرح هستند؛ لاریجانی پایگاهی در جریان اصولگرایی دارد ولی بدون ائتلاف همه نیروها نمی تواند رای بیاورد. 9

بیشتر بخوانید:

  • قوانین صد سال گذشته را مورد بررسی قرار دهیم/ اگر مسئول بودم از دعواهای جناحی جلوگیری می‌کردم/ یک دولت ائتلافی با حضور همه نیروهای کارآمد ضروری است
  • وحدت شورای ائتلافی‌ به معنای همه با من است نه همه با هم!/ برای شواری ائتلافی‌ و پایداری‌ صندلی خالی گذاشته شده است

نظر شما