شناسهٔ خبر: 46778065 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

جنجال بر سر تصادف مرگبار تسلا

تصادف مرگبار یک دستگاه تسلا، بازهم انگشت اتهام را به سمت راننده خودکار نشانه رفته است.

صاحب‌خبر -
تصادف مرگبار یک دستگاه تسلا، بازهم انگشت اتهام را به سمت راننده خودکار نشانه رفته است.

به گزارش رویترز، یک افسر ارشد پلیس تگزاس گفت، اداره پلیس پس از آنکه ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا مدعی شده است که بررسی‌های شرکت نشان نمی‌دهد سیستم کمک راننده خودکار خودرو درگیر بوده است، دستورات تحقیق در این خصوص را صادر کرده است.

از سوی دیگر مارک هرمان از افسران گشت منطقه ۴ شهر هریس می‌گوید که شواهد شامل اظهارات شاهدانی است که به وضوح دیده‌اند، شنبه شب و هنگام برخورد با درخت و کشته شدن دو نفر، بر روی صندلی راننده تسلا اس کسی ننشسته بود.

هرمان بعد از ظهر روز دوشنبه به وقت محلی و پس از انتشار توییت ماسک، گفت: «گزارش‌های اطلاعاتی بازیابی شده توسط این شرکت استفاده از سیستم راننده خودکار را رد می‌کند. با این حال باید منتظر تحقیقات و اطلاعات بیشتر ماند.»این تصادف، بیست و هشتمین حادثه تسلا محسوب می‌شود که توسط سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه ملی (NHTSA) بررسی شده است.

هرمان گفت: «در تصادف روز شنبه، تسلا اس ۲۰۱۹ با سرعت بالا در نزدیکی هوستون در حال حرکت بود که پیچیدن نشده و از جاده خارج و به یک درخت برخورد کرد و شعله‌ور شد.»

راننده خودکار تسلا (Tesla's Autopilot) یک سیستم کمک راننده است که برخی از کار‌های رانندگی را انجام داده و به رانندگان این امکان را می‌دهد که در برخی مواقع دست‌های خود را از روی فرمان بردارند، اما تسلا می‌گوید ویژگی‌های آن «نیاز به نظارت فعال راننده دارد و خودرو را خودران یا مستقل نمی‌کند.

ماسک در توییتی موضوع فعال بودن این سیستم در خودروی مذکور را رد کرده و دلیلی تقریبا قانع‌کننده را برای آن آورده است: «راننده خودکار استاندارد برای روشن شدن نیاز به خطوطی دارد که این خیابان فاقد آن است.»

او به خطوط جاده اشاره می‌کند که برای فعال کردن راننده خودکار باید توسط دوربین‌های خودرو گرفته شود.

نظر شما