شناسهٔ خبر: 46762503 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیر جهاد کشاورزی ارومیه:

مبارزه با سن گندم و علف های هرز در ۱۲هزار هکتار مزارع گندم ارومیه

ارومیه – مدیرجهاد کشاورزی ارومیه گفت: تاکنون مبارزه با سن مادری و علف های هرز در بیش از ۱۲ هزار و ۳۱۸ هکتار از مزارع گندم این شهرستان انجام شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، محمود سپهرفر صبح سه شنبه در جلسه ستاد سن شهرستان ارومیه اظهار کرد: تاکنون مبارزه با سن مادری در سطح ۱۸ هکتار و مبارزه با علف‌های هرز در ۱۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از مزارع گندم اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته در ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع غلات شهرستان ارومیه مبارزه با آفت سن گندم انجام شده بود، ادامه داد: کنترل به موقع عوامل خسارت زای گندم باید در دستور کار قرار گیرد و تمامی امکانات در جهت مبارزه با سن گندم و اطلاع رسانی به موقع باشد.

مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی ارومیه نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مبارزه با عوامل خسارت زای گندم اظهار کرد: ۲۴ نفر کارشناس بخش دولتی و دو کلینیک بخش خصوصی شبکه مراقبت، وظیفه نظارت و بازدیدها از مزارع سطح شهرستان را به عهده دارند.

لیلا لطف زاد همچنین مدیریت جدی سن در مرحله مادری را ضروری دانست و تاکید کرد: بازدیدهای میدانی مستمر و منظم به منظور پایش وضعیت آفات در مزارع و مبارزه اصولی و به موقع با سن مادری باعث کاهش خسارت کمی و جلوگیری از طغیان پوره سن، کاهش مصرف سموم و کاهش خطرات زیست محیطی می‌شود.

نظر شما