شناسهٔ خبر: 46753915 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

روی خط شهر؛ تشکیل ستاد خادم منتظر در منطقه ۴ تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه چهار تهران گفت: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان و به منظور دستگیری از نیازمندان و اجرای پویش همدلی و حمایت از خانواده های کم درآمد، ستاد خادم منتظر در شهرداری این منطقه تشکیل شد و کار خود را آغاز کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «محمد محمددوست» در این خصوص اظهار داشت: دستگیری از نیازمندان در هر زمانی کاری بسیار نیکو و خداپسندانه است به ویژه در این دوران که شیوع ویروس کرونا مشکلات بسیار زیادی را برای اقشار جامعه به ویژه افراد کم درآمد جامعه ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: شهرداری منطقه چهار این آمادگی را دارد با مشارکت افراد خیر و نیکوکار اقدامات جهادی، در جهت دلجویی و کمک های مومنانه به افراد نیازمند و اجرای مطلوب پویش همدلی را در دستور کار قرار دهد.

همچنین «سعید صادقی» مشاور شهردار تهران گفت: استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب و جلب همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان در ماه مبارک رمضان از اهداف طرح ستاد خادم منتظر است.

وی عنوان کرد: در طرح ستاد خادم منتظر قرار است با همکاری تشکل های مردم نهاد، گروه های جهادی، مؤسسات خیریه، معتمدان محلی داوطلب و کانون های مساجد شهر برای حضور داوطلبانه مردمی در مراسم مرتبط و کمک به نیازمندان برنامه ریزی های مؤثر انجام شود.

تقویت پاتوق‌های فرهنگی دستور کار مدیریت شهری شمال تهران

«سید حمید موسوی» شهردار منطقه یک تهران، تقویت فضاها و پاتوق های فرهنگی برای بهره مندی اهل هنر و دست اندرکاران فرهنگی از برنامه های مدیریت شهری در شمال تهران است که تا حدودی محقق شده و تقویت و توسعه آن در بازه های زمانی پیش رو مدنظر قرار دارد.   

وی در نشست صمیمی با رسول صدر عاملی کارگردان، تهیه کننده و نویسنده ایرانی که با هدف بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات فرهنگی و هنری و تعاملات سینمایی فیمابین انجام شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: هنرمندانی که مروج اخلاق و پاس دار ارزش های جامعه هستند در تقویت بنیان های فرهنگی کشور نقش به سزایی داشته و در یادها ماندگار خواهند بود.

موسوی گفت: کشور ما مهد زیبایی ها، هنر و هنرمندانی است که متعهدانه در راه اعتلای فرهنگ جامعه گام بر می دارند و با سختکوشی، احساس مسئولیت و مطالعه در این مسیر خطیر به ایفای نقش می پردازند.  

«رسول صدر عاملی» کارگردان سینما نیز در این دیدار، دوست داشتنی ترین آدم‌های جوامع را شهرداران دانست و گفت: دغدغه شهرداران در کل دنیا حال خوب شهر و شهروندان است و همین امر مقدس، آنان را به دوست داشتنی ترین انسان های کره زمین تبدیل کرده است.

وی افزود: دغدغه مندی شهرداران در ایجاد فضاهای مناسب جهت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان قابل تقدیر بوده و یکی از موضوعاتی که در همین راستا مطرح است احداث و تقویت پاتوق های فرهنگی در سطح شهر است که هنرمندان و اهل تفکر بتوانند در آن با یکدیگر ارتباط، تعامل و گفتگو داشته باشند که این امر در خلق آثار ارزشمند و خلاقانه تاثیر به سزایی دارد.

تعالی شأن انسان از اولویت‌های مدیریت شهری منطقه ۱۸

«سید محمد فیاض» شهردار منطقه ۱۸ تهران در آیین معارفه مدیر جدید روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۸ گفت: امروز ما نیازمند اطلاع رسانی گسترده و بسیار قوی در بین مردم هستیم و مردم باید بدانند پروژه های ماشین محور سنوات پیش، در دوره مدیریت شهری فعلی به پروژه های انسان محور تبدیل شده اند  و تعالی شان انسانی در حوزه مدیریت شهری را در اولویت کار قرار داده ایم.

وی در آیین تودیع و معارفه رییس روابط عمومی شهرداری منطقه، با تشکر از زحمات سرپرست سابق روابط عمومی، اکرم صوفی را به عنوان سرپرست اداره روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۸ معرفی کرد.

وی گفت: در دوره مدیریت فعلی شهرداری منطقه ۱۸، افتخار داشته ایم تا اولویت در انتصابات شایستگی و توانمندی افراد باشد.  

وی افزود: هرگز نگاه جنسیتی نسبت به مقوله انتصابات نداشته ایم و رجای واثق داریم که اگر بانویی، توانمندی مدیریت اجرایی دارد نباید به واسطه کلیشه های جنسیتی، جلوی پیشرفت و ترقی ایشان را بگیریم و باید مدیریت شهری را از رویه مدیریت ریزبینانه و دقیق بانوان  بهره مند کنیم.

تبدیل طرح‌های ماشین محور به انسان محور

شهردار منطقه ۱۸ تهران در ادامه تاکید کرد: مهمترین اولویت روابط عمومی در همراهی با اقدامات مدیریت شهری منطقه ۱۸ تهران، اطلاع رسانی عمومی پروژه های عمرانی و زیرساختی بصورت گسترده به مردم است.

وی ادامه داد: امروز ما نیازمند اطلاع رسانی گسترده و بسیار قوی در بین مردم هستیم و مردم باید بدانند پروژه های ماشین محور سنوات پیش، در دوره مدیریت شهری فعلی به پروژه های انسان محور تبدیل شده اند  و تعالی شان انسانی در حوزه مدیریت شهری را در اولویت قرار داده ایم.

فیاض یا حکم خود، اکرم صوفی را بعنوان سرپرست اداره روابط عمومی منطقه ۱۸ شهرداری تهران معرفی کرده است.

وی پیش از این مدیر دفتر و رییس روابط عمومی نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری تهران و مدیریت روابط عمومی مناطق ۲۲ و ۱۳ بوده است.

نظر شما