شناسهٔ خبر: 46753869 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

افتخاری خبر داد؛

تهاتر کالاهای متروکه برای کمک به تولید

مدیر عامل سازمان اموال تملیکی گفت در جهت حمایت از تولید به جای اینکه اموال متروکه را در مزایده به فروش برسانیم در قالب اعاده یا تهاتر دین و طلب به خود صاحبان کالا و بازرگانان مسترد می‌کنیم تا به چرخه تولید بازگردد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، محمدعلی افتخاری، مدیر عامل سازمان اموال تملیکی در حاشیه نشست مجمع این سازمان که با حضور وزیر اقتصاد و وزیر دادگستری برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: بعد از جلسه‌ای که اسفند گذشته با رئیس قوه قضائیه برای بررسی مشکلات این سازمان برگزار شد مقرر شد با رفع موانع تعیین تکلیف اموال با سرعت بیشتری انجام شود.

وی گفت در این جلسه مقرر شد صدور احکام قضایی با سرعت بیشتری انجام شود و پیشنهادهایی برای ایجاد شعب ویژه به این منظور مطرح شد.

افتخاری افزود سال گذشته ۶ هزار میلیارد تومان پرونده اموال تملیکی تعیین تکلیف شده است و در حوزه اموال منقول و غیرمنقول هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان فروش صورت گرفته و در حوزه کمک به تولید و اقتصاد هزینه شده است.

مدیر عامل سازمان اموال تملیکی افزود این فروش‌ها در قالب مزایده‌های عمومی و الکترونیکی و آزاد برای عموم انجام شده است.

افتخاری گفت: در حوزه اموال متروکه طبق قانون این سازمان اختیار فروش اموال را دارد، اما برای حمایت از تولید این کالاها به چرخه تولید بازگشته است.

وی گفت در حوزه اموال غیرمنقول که شامل املاک می‌شود رشد ۳۸۴ درصدی فروش در سال ۹۹ داشته ایم.

مدیر عامل سازمان اموال تملیکی خاطرنشان کرد تلاش می‌شود با ایجاد تغییرات ساختاری در این سازمان منابع به سمت حمایت از تولید هدایت شود.

انتهای پیام/4129/

نظر شما