شناسهٔ خبر: 46753443 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: خبر ورزشی | لینک خبر

تعریف خاص پیشکسوت استقلال از پرسپولیس/ عملکرد استقلال در گروه مرگ بی نظیر بوده است

ستار همدانی ملی پوش سابق استقلال اعتقاد دارد در زمان محمود فکری بین بازیکنان و کادر فنی فاصله ایجاد شده بود و تیم فاقد همدلی بود.

صاحب‌خبر -

خبرورزشی - چهار نماینده فوتبال کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا روند خوبی را طی کردند و البته دو تیم سرخابی پایتخت با دو برد قاطع سر گروه شدند، شرایط فولاد هم مناسب است و تراکتور هم هنوز شانس باری صعود دارد. ستار همدانی ملی پوش سابق استقلال و تراکتور در خصوص این ۴ تیم حاضر در لیگ قهرمانان آسیا با خبر ورزشی صحبت کرده که ملاحظه می‌کنید:

بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را می‌بینید؟
بله تقریبا بازی ۴ نماینده کشورمان را مبیبینم و خوشحالم که تقریبا نماینگان ما عملکرد  موفقی دارند

استقلال دو بازی خود را با برد پشت سر گذاشت. این تیم را چطور ارزیابی می‌کنی؟
خب استقلال متفاوت ظاهر شده و فکر میکنم در تیم مجیدی همدلی بسیار بیشتر شده که بازیکنان با جان و دل بازی می‌کنند ، به همین دلیل است که دوندگی‌ها و حمایت‌ها نسبت به تیم فکری بیشتر شده و استقلال زیبا بازی می‌کند.

قبول دارید که بازیکنان استقلال نسبت به زمان حضور فکری بهتر بازی می‌کنند؟
فکر می‌کنم کادر فنی فکری ارتباط لازم را با بازیکنان نداشت و در آن استقلال  بین کادر فنی و بازیکنان فاصله افتاده بود. البته مدیریت باشگاه هم در آن مقطع مقصر بود و باشگاه و تیم اسیر حاشیه شده بود. اما فرهاد مجیدی گرچه یک فرد سخت گیری است ولی ارتباط خوبی را بین بازیکنان بر قرار کرده و هیچ فاصله ای را بین کادر فنی و بازیکنان مشاهده نمی‌کنید.

به نظر شما استقلال بهترین بازی را به نمایش می‌گذارد؟
بله آبی پوشان  انسجام تیمی را پیدا کرده و در خطوط مختلف عملکرد خوبی را به نمایش می‌گذارد. شاید بعضی‌ها اخراج بازیکن الشرطه را دلیل برتری استقلال تصور کنند ولی حریف بعد از اخراج دونگی اش بیشتر شد و با دفاع چند لایه سعی در کسب یک امتیاز داشت به همین دلیل استقلال با حوصله بازی کرد تا هم ۳ گل به حریف تحمیل کند و هم بازی زیبای را در آسیا به نمایش بگذارد. کافی است به تعداد پاس‌های سالم استقلال نگاه کنید که آمار جالبی است و باید به این تیم افتخار کرد.

شما فکر می‌کنید استقلال در گروه مرگ قرار دارد؟
با توجه به تیم‌ها بله، گروه استقلال است، گروه مرگ است .و باید گفت که سخت ترین گروه غرب آسیاست .به همین دلیل استقلال فوق العاده ظاهر شد و ۸ گل در دو بازی به ثمر رساند تا بهترین عملکرد را داشته باشد.

تیم‌های دیگر ایرانی را در لیگ قهرمانان آسیا چطور ارزیابی می‌کنید؟
پرسپولیس تجربه خوبی را در بازی‌های بین المللی بدست آورده و بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشت تا این تیم هم با قدرت ظاهر شود.فولاد هم با جواد نکونام بالاتر از تصورات ظاهر شد و معلوم شد که تیم نکونام برای لیگ قهرمانان برنامه ریزی کرده بود . تراکتور هم میتوانست در بازی اول برنده باشد ولی بد شانسی آورد گرچه پاختاکور هم یک تیم قدرتمند است و شکست این تیم کار هر تیمی‌نیست.

هر ۴ تیم شانس صعود از گروه را دارند؟
در کل  باید بگم که حال فوتبال ایران در آسیا عالیست  و یکی از بهترین فصل‌های حضور ایرانی‌ها در آسیاست .  آرزو می‌کنم  هر ۴ تیم صعود کنند ولی فکر می‌کنم که ۳ تیم از ۴ تیم به راحتی از گروه خود به مرحله بعد صعود خواهند کرد.

تراکتور دو مساوی را به ثبت رسانده و ۴ بازی دیگر  دارد شاید  کارش برای صعود سخت شده؟
تراکتور پتانسیل صعود به مرحله بعد را دارد و هنوز ۴ بازی دیگر هم باقی مانده که ۱۲ امتیاز دارد. تراکتور اگر در سومین بازی خود پیروز شود راه صعود خود را هموار کرده و می‌تواند برای صعود بسیار امیدوار شود.

نظر شما