شناسهٔ خبر: 46752825 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: صبحانه آنلاین | لینک خبر

زمان پایان واکسیناسیون پزشکان مشخص شد

به گفته مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی واکسیناسیون پزشکان، دندانپزشکان، ماما‌ها، داروسازان و... که زیر ۵۰ سال دارند، از امروز آغاز می‌شود و انتظار داریم تا آخر هفته واکسیناسیون این افراد که مربوط به بخش خصوصی و دارای پروانه پزشکی هستند به پایان برسد.

صاحب‌خبر -
به گزارش صبحانه، به گفته مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی واکسیناسیون پزشکان، دندانپزشکان، ماما‌ها، داروسازان و... که زیر ۵۰ سال دارند، از امروز آغاز می‌شود و انتظار داریم تا آخر هفته واکسیناسیون این افراد که مربوط به بخش خصوصی و دارای پروانه پزشکی هستند به پایان برسد.

حسین کرمانپور در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون پزشکان گفت: تا کنون ۹۵ درصد جامعه پزشکی اعم از پزشکان، دندانپزشکان، ماما‌ها، داروسازان و... که بالای ۵۰ سال دارند و دارای پروانه پزشکی هستند و واکسیناسیون آن‌ها مربوط به سازمان نظام پزشکی است، با واکسن اسپوتنیک روسی واکسینه شده اند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی افزود: از امروز هم واکسیناسیون پزشکان، دندانپزشکان، ماما‌ها، داروسازان و... که زیر ۵۰ سال دارند، آغاز می‌شود و انتظار داریم تا آخر هفته واکسیناسیون این افراد که مربوط به بخش خصوصی و دارای پروانه پزشکی هستند به پایان برسد.

وی ضمن اشاره به اینکه در این دوره پزشکان با واکسن آستروزنکا واکسینه می‌شوند، اظهار کرد: این واکسیناسیون هماهنگی بین سازمان نظام پزشکی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور است و چنانچه واکسن‌ها سر موقع به بیمارستان‌ها برسند تا پایان هفته به اتمام می‌رسد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه واکسیناسیون پزشکان بخش خصوصی مربوط به ما است و پزشکان بخش دولتی توسط وزارت بهداشت واکسینه می‌شوند، متذکر شد: ممکن است چند روزی برنامه واکسیناسیون به تعویق بیفتد، همانگونه که ما در حال حاضر  دو تا سه روز از برنامه واکسیناسیون عقب هستیم چرا که تحویل واکسن‌ها با اختلالاتی رو به شد و اگر با این مسائل مواجه نشویم به امید خدا ۵ تا ۶ روز برای واکسینه شدن پزشکان کافی است.

نظر شما