شناسهٔ خبر: 46752747 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

یوفا به سیم آخر زد؛ علیه این پروژه مزخرف می‌ایستیم!

الکساندر چفرین، رئیس یوفا، تایید کرد هر بازیکنی در رقابت‌های سوپرلیگ اروپایی به میدان برود اجازه حضور در رقابت‌های یورو و جام جهانی را نخواهد داشت.

صاحب‌خبر -

الکساندر چفرین رئیس یوفا موضع تندی مقابل تیمهای مدعی حضور در سوپرلیگ اروپا گرفته و حرکت آن‌ها را به «تف کردن به صورت عاشق فوتبال» تشبیه کرده است. او برنامه‌ریزی‌ها برای آغاز تورنمنتی که رقیب لیگ قهرمانان اروپا باشد را خجالت آور و خودخواهانه خواند. 

چفرین که طرح افزایش تیمهای لیگ قهرمانان اروپا از ۳۲ به ۳۶ تیم را از فصل ۲۵-۲۰۲۴ در دست داشت برای اولین بار به اتفاقاتی که از یکشنبه در مورد سوپرلیگ رخ داد، واکنش نشان داد: «در این لحظه با قاطعانه ترین لحن می‌گویم که یوفا و فوتبال جهان علیه این پروژه خودخواهانه و خجالت آور از سوی چند باشگاه معدود خواهیم ایستاد، اقدامی که بیش از همه چیز به حرص و طمع آنها مربوط می‌شود. این ایده، مانند آب دهان انداختن به صورت عشاقان فوتبال و جامعه فوتبال است. ما نباید اجازه دهیم که آنها فوتبال را از ما بگیرند. نه تنها جهان فوتبال، بلکه جامعه جهانی و دولتها نیز در این زمینه متحد هستند. فوتبال بخشی از فرهنگ ماست، ما همگی علیه این پروژه مزخرف خواهیم ایستاد.» 

رئیس یوفا همچنین تاکید کرد که هر بازیکنی که در سوپر لیگ اروپا بازی کند از شرکت رد همه رقابتهای ملی شامل جام جهانی و  جام ملتها محروم خواهد شد.: «آنها نمی‌توانند تیم‌های ملی کشورهای خود را در هیچ سطحی همراهی کنند.»

نظر شما