شناسهٔ خبر: 46751861 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شفقنا | لینک خبر

وزارت دفاع یمن: شهر راهبردی مأرب بیش از هر زمانی به آزادسازی نزدیک شده است

صاحب‌خبر -

شفقنا-وزارت دفاع یمن در صنعا می گوید که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور به سمت محاصره شهر راهبردی مأرب از دو ورودی غربی و جنوبی آن در حرکت هستند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از المیادین، این وزارتخانه اعلام کرد: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در حال کامل کردن روند کنترل بر سلسله جبال البلق القبلی مشرف بر سد مأرب و منطقه صرواح در غرب این شهر هستند.

وزارت دفاع یمن افزود: ارتش و کمیته های مردمی منطقه حمه الحجیلی را تحت کنترل خود درآوردند و نبرد را به التومه العلیا و التومه السفلی واقع در پنج کیلومتری مقر فرماندهی منطقه نظامی سوم وابسته به نیروهای هادی در مناطق غربی شهر مأرب منتقل کرده اند.

براساس بیانیه این وزارتخانه، نیروهای یمنی در حال محاصره شهر مأرب از سمت ورودی های غربی و جنوبی آن هستند تا از این طریق وارد شهر شوند .

وزارتخانه مذکور تاکید کرد: شهر مأرب بیش از هر زمان دیگری به آزادسازی نزدیک شده است.

از سوی دیگر خبرنگار المیادین در یمن گزارش داد: همچنان نبردهای شدیدی بین نیروهای دولت صنعا و نیروهای عبدربه منصور هادی در منطقه صرواح در غرب استان مأرب در جریان است.

مساحت استان مأرب به ۱۷۴۰۵ کیلومتر مربع می رسد که در حدود ۱۷۰ کیلومتری صنعا پایتخت یمن و در مجاورت استان های البیضاء و شبوه قرار دارد .

موقعیت جغرافیایی مأرب به این استان اهمیت استراتژیک بالایی داده و نخستین و بزرگترین پایگاه نظامی نیروهای ائتلاف سعودی و دولت مستعفی یمن به شمار می رود و حاوی مقرهای وزارتخانه های دولت مستعفی یمن، نیروهای ائتلاف سعودی، ریاست ستاد کل این نیروها و فرماندهی دو منطقه نظامی سوم و هفتم وابسته به دولت عبدربه منصور حادی است.

خبر را در المیادین ببینید

نظر شما