شناسهٔ خبر: 46747092 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

دفترچه انتخاب رشته پذيرفته شدگان آزمون دکتري منتشر شد

صاحب‌خبر -
خبرگزاری آریا- دفترچه انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون دکتری منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری آریا، دفترچه انتخاب رشته‌های مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال 1400 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
دفترچه راهنمای انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال 1400 از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد.
آن‌دسته از متقاضیانی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی شده اند، می‌توانند از امروز دوشنبه مورخ 30 فروردین تا روز پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر 50 کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد 136 هزار و 665 داوطلب در آزمون دکتری 1400 مجاز شدند و بدون لحاظ ظرفیت دانشگاه‌ها آزاد اسلامی، امسال 12 هزار و 32 نفر در آزمون دکتری دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم پذیرفته خواهند شد.
متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته می‌باشند و علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است با کد دسترسی مندرج در کارنامه به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه مذکور به آدرس www.azmoon.org مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های مربوط که در سایت آن دانشگاه اطلاع‌رسانی شده، اقدام نمایند.
مصاحبه‌های تخصصی پذیرفته‌شدگان آزمون دکتری 1400 از اوایل خرداد ماه آغاز می‌شود و به مدت دو تا دو ماه و نیم ادامه دارد.
بیش از سه برابر ظرفیت، داوطلب برای مصاحبه به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معرفی شدند و بر اساس حدنصابی که دانشگاه‌ها تعیین می‌کنند پذیرش انجام می‌شود.
به عبارت دیگر، مجموعا حدود 50 تا 55 هزار نفر داوطلب برای مصاحبه به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و 50 درصد نمره داوطلب براساس آزمون و 50 درصد نیز بر اساس مصاحبه خواهد بود و با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مرحله اول معرفی و مرحله مصاحبه، حدنصاب نمره محاسبه خواهد شد.

نظر شما