شناسهٔ خبر: 46729441 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

همزمان با ماه مبارک رمضان و از سوی شهرداری مشهد انجام شد

فضا سازی شهری با کمپین

شهرداری مشهد با کمپین «رمضان ماه تمرین صبر» پذیرای ماه مهمانی خدا شده است.

صاحب‌خبر -

مهدی حسینی سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد در این خصوص گفت: ماه مبارک رمضان ، به‌نوعی ماه تمرین صبر درکنار پرورش روح و جسم است، بر همین اساس طرح‌های ویژه این ماه در قالب کمپین " رمضان ماه تمرین صبر" در نقاط مختلف شهر اکران شده است.

وی بابیان اینکه این کمپین با شعار کمی "صبورتر_ کمی مهربان‌تر" اجراشده است، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان در حوزه اجتماعی و اخلاقی ماه خودسازی، صبر ،شکیبایی و مدارا کردن است مفاهیمی که بارها در دین مبین اسلام بر آن تأکید شده است.

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد افزود: با نگاهی به پرونده‌های مربوط به خشونت‌های خانگی و آمار مرتبط با نزاع‌ها که به‌واسطه شیوع ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن بیشتر شده است؛ می‌بینیم که دلیل بیشتر این نوع حوادث کاهش آستانه تحمل و بی‌صبری افراد در جامعه است.

حسینی با اشاره به اینکه ماه رمضان فرصت خوبی است تا با استفاده از این فضای معنوی در راستای بالا بردن آستانه تحمل و صبر جامعه فرهنگ‌سازی شود، خاطرنشان کرد: بر همین اساس مدیریت شهری تصمیم گرفت تا باهدف ترویج فرهنگ خودسازی، صبوری و مدارا کمپین «رمضان ماه تمرین صبر» را با شعار کمی "صبورتر_ کمی مهربان‌تر" اجرا کند.

وی ادامه داد:معتقدیم تاثیر و اهمیت تصاویر بسیار بیشتر از انتقال مفاهیم از طریق کلام است، لذا از فضای تبلیغات شهری به‌عنوان مهم‌ترین ظرفیت مدیریت شهری برای توسعه و ترویج فرهنگ صبوری و مدارا استفاده و طرح‌هایی با این مضامین در نقاط مختلف شهر اکران شده است.

نظر شما