شناسهٔ خبر: 46729352 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

رییس اداره ورزش‌وجوانان مشهد خبرداد

پلمب بیش از ۶۰ باشگاه ورزشی در مشهد

رییس اداره ورزش‌وجوانان مشهد گفت: از ۲۱ فروردین سال جاری تاکنون ۶۰۰ مورد بازرسی از باشگاه‌های ورزشی سطح مشهد داشته‌ایم که منجر به پلمب ۶۰ تا ۷۰ باشگاه ورزشی شده‌است.

صاحب‌خبر -

مهدی سلاطین رییس اداره ورزش وجوانان مشهد در خصوص نحوه نظارت بر اجرای محدودیت‌های اعمال شده توسط ستاد ملی کرونا بر باشگاه‌ها و اماکن ورزشی مشهد اظهار کرد: در این مرحله از شیوع کرونا مشکلات باشگاه‌داران و مشکلات ما در حوزه نظارت نیز بیشتر شده است. در سال گذشته که با وضعیت قرمز شهر مشهد روبرو بودیم، باشگاه‌داران نسبت به محدودیت‌های کرونایی شرایط قرمز تمکین می کردند. شرایط جامعه به سمتی رفته که گرچه اکثر اصناف تعطیل هستند، اما نسبت به محدودیت‌های دوره‌های قبل همکاری و همراهی مدیران و مالکان باشگاه‌ها کاهش یافته است. البته باشگاه‌داران در کل همکاری خوبی دارند، اما مشکلات کنونی فشار زیادی بر آنان تحمیل کرده است.

وی افزود: از شنبه هفته گذشته اکیپ‌های بازرسی اداره ورزش‌وجوانان مشهد هر روز از ساعت ۷ صبح الی ۱۲ شب گشت می‌دهند. روزانه بیش از ۴۰ مورد بازرسی انجام می‌شود که تذکر و اخطار کتبی و شفاهی به مدیران و مالکان باشگاه‌ها را در پی دارد.  فقط اداره ورزش‌وجوانان مشهد در این موضوع ورود نکرده و فرمانداری، دانشگاه علوم پزشکی و پلیس اماکن هم نظارت دارند.

رییس اداره ورزش‌وجوانان مشهد گفت: از ۲۱ فروردین تاکنون ۶۰۰ مورد بازرسی از باشگاه‌های ورزشی سطح مشهد داشته‌ایم که منجر به ۲۲۰ مورد تذکر و اخطار کتبی و شفاهی شده و ۶۰ تا ۷۰ باشگاه ورزشی نیز پلمب شده‌اند.  در بار نخست سعی داریم تذکر بازرسان منجر به پلمب نشود. بیشتر تخلفات در باشگاه‌هایی صورت می‌گیرد که فاقد مجوز هستند.

وی گفت: مشهد دارای بیش از ۱۵۰۰ باشگاه و مکان ورزشی است که ۸۰ درصد آنان دارای مجوز هستند. ۱۰ تا ۱5 درصد در حال اقدام و در مرحله اخذ مجوز بوده و حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ باشگاه و اماکن ورزشی در مشهد فاقد مجوز هستند.

سلاطین خاطرنشان کرد: روزانه ۱۵ تا ۲۰ باشگاه‌دار و مربی را به اداره ورزش‌وجوانان مشهد دعوت می‌کنیم و توضیحاتی ارائه می‌دهیم تا پروتکل‌های بهداشتی و شرایط کنونی را رعایت کنند تا منجر به پلمب و یا تعطیل شدن یک باشگاه ورزشی نشود، زیرا در اینصورت باشگاه ورزشی به یک باشگاه خانگی تبدیل می‌شود. یک مربی و یا باشگاه‌دار ورزشکارانش را به خانه و یا باغش که یک محیط غیرتخصصی ورزشی است، دعوت می‌کند. در این حالت ما نیز نمی‌توانیم از یک ملک شخصی نظارت کنیم. اگر فعالیت‌های ورزشی به باشگاه‌های خانگی انتقال یابد مشکلات دیگری رقم می خورد.

وی تاکید کرد: از مربیان و ورزشکاران تقاضا داریم تا با توجه به شرایط موجود، همکاری لازمه را داشته باشند. در حال حاضر برخورد قهری با باشگاه‌های متخلف را در دستور کار قرار نداده‌ایم که منجر به پلمب و تعطیلی یک باشگاه ورزشی شود.

نظر شما