شناسهٔ خبر: 46727836 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

رئیس تبلیغات اسلامی رفسنجان:

طرح «مهرواره محله همدل» در رفسنجان اجرا می‌شود

رفسنجان-رئیس تبلیغات اسلامی رفسنجان گفت:طرح«مهرواره محله همدل» باهدف ایجاد امید، تقویت جایگاه ائمه جماعات و رفع مشکلات مردم هر محله به صورت سراسری همزمان با ماه رمضان در رفسنجان اجرا می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی حسنی کبوترخانی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان و شیوع گسترده کرونا باید همدلی و توجه به یکدیگر را بیشتر مورد توجه قرار داد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان بیان کرد: طرح «مهرواره محله همدل» همزمان با سراسر کشور از طرف سازمان تبلیغات اسلامی با همت و همراهی دیگر ارگان‌های مؤثر امر مسجد در رفسنجان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت مساجد در طول تاریخ، افزود: مساجد در طول تاریخ پایگاه امن و محل مراجعه مردم برای رفع مشکلات بوده است و مردم محله، مسجد را به قداست خاص نگاه می‌کنند. در این طرح هم امام جماعت مسجد هر محله به غیر از برنامه‌های تبلیغی که در ماه مبارک رمضان برای مردم محله اجرا می‌کند با تیم همراه خود برای شناسایی مشکلات مردم آن محله قدم برمی دارد و برای رفع موانع و حل کردن مشکلات راهکار مردمی ارائه خواهد داد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه که رفع مشکلات مردم نیازمند همراهی و همدلی مردم است، افزود: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در جریان‌ها و مناسب‌های مختلف، رفع مشکلات مردم است از آنجایی که دشمنان با بزرگ و سیاه نمایی مشکلات، مردم را از نظام مأیوس می‌کنند باید در مقابل آنها، حرکت انقلابی و مردمی انجام دهیم.

حجت الاسلام حسنی هدف از اجرای طرح «مهروراه محله همدل» را شناسایی، رفع مشکلات مردم و ایجاد نور امید و نشاط به زندگی آنها عنوان کرد و گفت: ستاد این طرح با محوریت امام جماعت، فرمانداری، سپاه، اوقاف، خیران، خادم‌یاران رضویی، گروه‌های جهادی شهرستان و… همه کسانی که در این زمینه می‌توانند کمک کنند تشکیل و اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: ائمه جماعات برای شرکت در این طرح باید عدد ۱ را به ۵٠٠٠۱۷۵ ارسال پس از وارد شدن در این سایت مشکلات رصد شده محله، طرح و راهکار رفع آن را ثبت کنند که پس از ارزیابی شهرستانی، استانی و ملی به برترین‌های مرحله ملی جوایز ارزشمندی تعلق می‌گیرد.

نظر شما