شناسهٔ خبر: 46704477 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

راه اندازی موزه کوهنوردی ایران در همدان

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان از افتتاح و راه اندازی موزه کوهنوردی ایران در همدان در سال جاری خبر داد.

صاحب‌خبر -

علیرضا گوهری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان تلاش می‌کند این موزه در همدان راه‌اندازی شود، افزود: سال گذشته موزه کوهنوردی استان همدان تشکیل شد که در بین موزه‌های کوهنوردی کشور بسیار غنی است.

وی ادامه داد: انجمن کوهنوردان ایران که یک موزه در تهران دارد، اذعان کرده است که اگر موزه کوهنوردی ایران در همدان افتتاح شود، تجهیزات و اسناد را به همدان ارسال خواهد کرد.

گوهری با اشاره به اینکه صحبت‌های اولیه راه‌اندازی موزه با دستگاه‌های متولی انجام شده است، تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی و ممنوعیت برگزاری جلسات فعلا نتیجه‌ای از این رایزنی‌ها حاصل نشده اما امیدواریم زودتر به نتایج مفیدی برسیم.

وی درباره دستاوردهای موزه کوهنوردی ایران برای ورزش همدان اظهار کرد: افتتاح این موزه جدا از اینکه به عنوان یک جاذبه ورزشی استان مطرح است، سبب جمع‌آوری فرهنگ کوهنوردی کشور در همدان نیز می‌شود.

گوهری ادامه داد: همچنین طرحی با شعار «همدان پایتخت کوهنوردی ایران» به فدراسیون کوهنوردی ارائه شده که طبق آن می‌خواهیم دبیرخانه کشوری‌ را در همدان افتتاح کنیم و مراکز استان‌هایی که قابلیت دارند به صورت دو سالانه یا سه سالانه به عنوان پایتخت کوهنوردی کشور معرفی شود.

انتهای پیام

نظر شما