شناسهٔ خبر: 46601732 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: سرپوش | لینک خبر

مشاوره پزشکی

اگر دچار به علائم فصلی هستید، احتمالا مشکوک به کرونا هستید

کارشناس بیماری های تنفسی و ویروس کرونا معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار‌کرد: افراد دارای علائم فصلی ممکن است مشکوک به کرونا باشند.

صاحب‌خبر -

فضل الله پسندیده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در سال های گذشته با شروع فصل بهار تعدادی از افراد دچار آلرژی های فصلی می شدند، اظهارکرد: بیشتر این افراد دارای علایمی همچون سرفه، عطسه، خستگی، بدن درد، آبریزش بینی و ... بودند.

او ادامه داد: اما از آنجاییکه شیوع ویروس کرونا (corona) در سطح جامعه به شدت گسترش یافته، افرادی که دارای چنین علائمی هستند باتوجه به این تصور که دچار آلرژی شده اند، عادی از کنار آن عبور نکنند و حتما تست کرونا را انجام دهند.

پسندیده افزود: تعدادی از افراد دارای علائم مذکور تصور می کنند از آنجاییکه پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده اند به کرونا مبتلا نیستند اما آیا افرادی که با آنها در ارتباط هستند این دستورالعمل ها را بطور کامل رعایت کرده؟ بنابراین افراد دارای علائم آلرژی نیز باید تست کرونا را انجام دهند.

او تاکید کرد: علایم آبریزش بینی، خستگی، بدن درد، سرفه و عطسه علائم خطر است و از سوی دیگر علائم کرونا همیشه در حال تغییر است، بنابراین باید نسبت به آن علائم حساس بود.

ویروس کرونا,علائم فصلی

کارشناس بیماری های تنفسی و ویروس کرونا معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در ادامه گفت: در شرایط کنونی پاندمی کرونا در جامعه بوجود آمده و هیچ راهی برای ریشه کنی این بیماری جز رعایت کامل دستورالعمل ها از سوی همه مردم وجود ندارد.

او گفت: متأسفانه در حال حاضر دورهمی ها آفت جان مردم شده و از سوی دیگر میزان رعایت پروتکل های بهداشتی نیز به شدت کاهش یافته است.

نظر شما