شناسهٔ خبر: 46566133 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: برترین‌ها | لینک خبر

نکونام: بازیکنان آماده فداکاری هستند

جواد نکونام سرمربی فولاد خوزستان معتقد است پنجره بسته نقل و انتقالات و بازی در عربستان نمی‌تواند ما را تسلیم کند.

صاحب‌خبر -

روزنامه ایران ورزشی: جواد نکونام سرمربی فولاد خوزستان معتقد است پنجره بسته نقل و انتقالات و بازی در عربستان نمی‌تواند ما را تسلیم کند.

نکونام که تیمش را آماده بازی پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا مقابل العین امارات کرده، درباره این بازی مهم و حساس می‌گوید: «امروز نماینده فوتبال ایران هستیم و با تمام توان تلاش می‌کنیم از فوتبال ایران در آسیا دفاع کنیم. شرایط بازی در لیگ برتر و مسابقات بین‌المللی مانند لیگ قهرمانان آسیا کاملاً متفاوت است و این موضوع را بازیکنانم به خوبی درک کرده‌اند. زمان‌های زیادی روی العین و شیوه بازی‌اش کار کرده‌ایم. بازیکنان جوان و باتجربه فولاد از حضور در لیگ قهرمانان آسیا هیجان‌زده و خوشحال هستند.

آنها آماده فداکاری برای تیم‌شان، فوتبال ایران و خوشحالی هواداران خوب فولاد هستند. می‌دانند چطور تعهد و مسئولیت‌شان را تا آخر بازی انجام دهند. در مجموعه فولاد کسی به این فکر نمی‌کند در این مدت چقدر به ما نگاه ملی شده است، امروز می‌خواهیم خوب باشیم.»

سرمربی فولاد خوزستان تیمش را با العین مقاسیه می‌کند: «مثل العین بازیکن گرانقیمت و چندین میلیون دلاری نداریم اما تیمی داریم که کاملاً بابرنامه است، متحد بودن را خوب تمرین کرده و اکنون در بالاترین سطح هماهنگی، اتحاد و آمادگی است.

برای بازیکنانم خوشحالم که می‌توانند در بالاترین سطح باشگاهی فوتبال آسیا توانایی‌شان را نشان دهند.

این پاداش نمایش خیلی خوب آنها در فصل گذشته است اما نمی‌خواهیم در اینجا متوقف شویم و به امید خدا بازی با العین شروعی برای تیم فولاد خواهد بود. البته هیچ‌کس حق ندارد فراموش کند که العین چه تیم باکیفیتی است. همه کیفیت این تیم را در سال‌های اخیر مقابل تیم‌های ایرانی دیده‌اند.»

جواد نکونام در رابطه با اینکه حریف‌شان قهرمان پیشین لیگ قهرمانان آسیاست و پرافتخارترین تیم امارات به حساب می‌آید، آیا می‌توانند از این مرحله عبور کنند، می‌گوید: «هر چه بازی سخت‌تر باشد، بازیکنانم تلاش‌شان را بیشتر می‌کنند.

این فلسفه کار ماست که با هدف مشخص و تلاشی زیاد به آنچه می‌خواهیم، می‌رسیم. این را در این یک سال و نیم گذشته به خوبی نشان داده‌ایم و بارها ثابت کرده‌ایم. همیشه از بازیکنان خواسته‌ام مثبت فکر کنند و روی توانایی‌های خودشان متمرکز باشند.

فوتبال همیشه پر از شگفتی است. حتی اینکه فصل قبل توانستیم سهمیه آسیا بگیریم برای خیلی‌ها شگفتی بود اما ما به کاری که می‌کنیم اطمینان داریم و با برنامه‌ای از پیش تعیین شده و مشخص به دیدار برابر العین می‌رویم. در فوتبال هیچ تیمی قبل از بازی پیروز نیست.

هیچ تیمی هم کامل نیست حتی العین. در دوران بازیگری یاد گرفتم که تسلیم شدن یعنی توهین به فوتبال. این را به بازیکنانم هم گفته‌ام و این موضوع در ذهن آنها جا افتاده است.

در جایی که ایستاده‌ایم هیچ چیز نمی‌تواند ما را تسلیم کند، نه پنجره بسته نقل و انتقالات و نه بازی در عربستان که در واقع به معنی میزبانی اماراتی‌هاست.»

برچسب‌ها:

نظر شما