شناسهٔ خبر: 46558326 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: رکنا | لینک خبر

شواهد حاکی از آن دارد که:

کلاب هاوس فیلتر شد

اقتصادی رکنا: شواهد حکایت از آن دارد که شبکه اجتماعی کلاب هاوس فیلتر شده است. مسئولین مربوطه نیز به رغم تکذیب این خبر در شب گذشته هنوز واکنشی نشان نداده اند.

صاحب‌خبر -

به گزارش رکنا، از شب گذشته (۱۹ فرودین) دسترسی به شبکه اجتماعی کلاب هاوس از طریق همراه اول امکان پذیر نبود و از نیمه‌های شب نیز (۲۰ فرورین) کاربران ایرانسل امکان دسترسی به این شبکه اجتماعی بر پایه صوت را ندارند.

براساس بررسی‌ها این شبکه روی اپراتورهای همراه فیلتر شده و گفته می‌شود دستور فیلتر کلاب هاوس نیز به اپراتورهای همراه ابلاغ شده است. این شبکه از طریق اپراتورهای ثابت همچنان در دسترس است.

از صبح امروز دسترسی کاربران همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران به شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس غیرممکن شده است.

این در حالی است که دادستان کل کشور گفته بود برنامه‌ای برای فیلتر کلاب‌هاوس وجود ندارد و وزیر ارتباطات ضمن تاکید بر گفته‌های دادستان کل کشور، بر استفاده مردم از این فضا و تعامل تاکید کرده بود.

اعضای کابینه دولت نیز در این روزها استفاده حداکثری از این فضا داشتند که حساسیتهای جریان مقابل دولت را دو چندان کرده بود.

به عنوان مثال گفتگوی چالشی ظریف و صالحی و همتی با منتقدین در این فضا سروصدای زیادی را به همراه داشت تا جایی که به خارج از مرزهای ایران نیز رسید و جمعی از سناتورهای آمریکایی مدیران کلاب هاوس را بخاطر ایجاد تریبون برای مسئولین دولت ایران به توضیح فراخواندند.

زمزمه‌های اختلاف بین دولت و مخالفان پرقدرت برای فیلتر کلاب‌هاوس از دیشب و پس از اختلال این شبکه اجتماعی در همراه اول شدت یافت و معزی مسئول اطلاع رسانی دولت، ضمن تاکید بر عدم صدور دستور رسمی قضایی، از عزم گروهی برای انسداد یا اختلال در کلاب‌هاوس گفت.

به نظر می‌رسد اختلال در کلاب‌هاوس عمدی است و با همراهی همراه اول و ایرانسل با آمران اختلال انجام شده است. موضوعی که بنا بر ماده ۷۳۷ قانون مجازات اسلامی، که به اختلال عمدی در ارتباطات اشاره دارد، محکومیت سنگینی را برای مدیران این اپراتورها به دنبال دارد. باید دید آیا دستگاه قضایی به این مصداق آشکار جرم ورود می‌کند یا خیر./ برناآخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

آیا این خبر مفید بود؟
0 1

نظر شما