شناسهٔ خبر: 46221937 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: بانی فیلم | لینک خبر

تلاش‌های پیرمرد برای زنده ماندن ایران در «نیستن»

صاحب‌خبر -

علی میانجی از ساخت فیلم کوتاه «نیستن» و چالش‌هایی که برای ساخت با آن‌ها همراه بوده است، می‌گوید.

علی میانجی کارگردان فیلم کوتاه «نیستن» که هم‌اکنون همراه با بسته فیلم کوتاه «۱۰۸ دقیقه از یک قرن» روی پرده سینماهای «هنروتجربه» است، در گفت‌وگو با مهر درباره داستان این فیلم گفت: «نیستن» درباره پیرمردی است که تلاش می‌کند ایران زنده بماند و در کنار آن زندگی کند، در این میان دختری در تلاش است که به هر طریقی، پولی را جمع‌آوری کرده تا از ایران برود.

وی درباره چالش‌هایی که برای ساخت این فیلم با آن روبه‌رو بوده است عنوان کرد: تهیه‌کننده «نیستن» درواقع سرمایه‌گذار آن بود و دوست نداشت به عنوان تهیه‌کننده شناخته شود پس در نتیجه قراردادها با همه عوامل به نام من بسته شد، یک هفته مانده به فیلمبرداری، سرمایه‌گذار جواب تلفن من نمی‌داد که در نتیجه، وقتی که همه گروه برای ساخت کار آماده بودند، متوجه شدم از ایران رفته است. در این میان من پنج روز فرصت داشتم که پول کار را جمع‌آوری کرده و فیلم را بسازم چرا که دغدغه من بود و خیلی دوست داشتم آن را بسازم.

این کارگردان درباره آثاری که ساخته است عنوان کرد: «نیستن» فیلم کوتاه هفتم من است و کل فیلمبرداری فیلم در تهران انجام شده است که خیابان کریم‌خان، میدان تجریش و خیابان ایران‌شهر لوکیشن‌های آن را تشکیل می‌دهند. دیگر فیلم‌هایی که ساخته‌ام عبارتند از «اضافه‌های دوست داشتنی»، «فرهاد»، «بیست ماه و بیست روز»، «سلام، خداحافظ»، مستند کوتاهی برای عباس کیارستمی و یک مستند بلند نیز با نام «سیاه‌کل» ساخته‌ام که سکانس پایانی آن مانده است. ساخت فیلم جدیدم را نیز سال آینده آغاز خواهم کرد.

میانجی در پایان درباره اکران فیلم در «هنروتجربه» اظهار کرد: «هنروتجربه» فیلم کوتاه را از خانه‌ها و صفحه مانیتور، تلفن همراه و تبلت به پرده‌های سینما آورده است و بسیار از این گروه ممنونم.

اشتراک گذاری در:

نظر شما