شناسهٔ خبر: 46058456 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

براساس آخرین نظرسنجی پژوهشگاه فرهنگ،هنر و ارتباطات:

۶۸درصد مردم واکسیناسیون عمومی را امر ضروری می‌دانند

براساس آخرین نظرسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات ۶۸ درصد مردم واکسیناسیون عمومی را یک امر ضروری می‌دانند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، چهارمین موج نظرسنجی­‌های انجام‌شده توسط گروه افکارسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات درخصوص دیدگاه مردم درباره کرونا، نشان می‌دهد ۶۸ درصد پاسخگویان معتقدند واکسیناسیون عمومی یک «امر ضروری» در شرایط کنونی است.

این نظرسنجی که از تاریخ ۹ تا ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ انجام شده است، همچنین نشان می‌دهد،  ۱۲ درصد افراد پاسخگو، «مخالف» واکسیناسیون عمومی بوده و آن را یک امر لازم در شرایط شیوع یک ساله کرونا نمی­دانند. ۱۵ درصد افراد نیز بر این باورند که واکسیناسیون عمومی در زمان حال «تا حدی» امری ضروری و لازم برای سلامت جامعه است. با توجه به نتایج به دست‌آمده، «سالمندان»، «کادر درمانی» و «افراد دارای بیماری خاص»، سه اولویت اصلی پیشنهادی مردم برای واکسینه‌شدن در برابر کرونا هستند.

موج چهارم نظرسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات درخصوص دیدگاه مردم درباره کرونا همچنین نشان می‌دهد، ۵۶ درصد پاسخگویان معتقدند دولت توانایی واکسیناسیون عمومی را دارد. از سوی دیگر ۲۰ درصد افراد بر این باورند که دولت نمی­ تواند واکسیناسیون عمومی را انجام دهد. ۲۰ درصد پاسخگویان نیز در واکنش به این سوال نظری نداشته و اظهار بی ­اطلاعی کرده ­اند.

گفتنی است جامعه آماری این نظرسنجی را شهروندان ۱۸ سال و بالاتر ساکن در شهر و روستاهای کشور تشکیل داده است. تعداد نمونه این نظرسنجی نیز ۲۱۰۳ نفر (با تخصیص نسبت جمعیتی) بوده که به صورت تصادفی انتخاب شده ­اند. این نظرسنجی به صورت تلفنی انجام شده است.

نظر شما