شناسهٔ خبر: 46054186 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

براساس آخرین نظرسنجی پژوهشگاه فرهنگ،هنر و ارتباطات؛

۶۸ درصد مردم واکسیناسیون عمومی را یک امر ضروری می‌دانند

تهران- ایرنا- چهارمین موج نظرسنجی‌های انجام‌شده توسط گروه افکارسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات درخصوص دیدگاه مردم درباره کرونا، نشان می‌دهد ۶۸ درصد پاسخگویان معتقدند واکسیناسیون عمومی یک «امر ضروری» در شرایط کنونی است.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، این نظرسنجی که از تاریخ ۹ تا ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ انجام شده است، همچنین نشان می‌دهد، ۱۲ درصد افراد پاسخگو، «مخالف» واکسیناسیون عمومی بوده و آن را یک امر لازم در شرایط شیوع یک ساله کرونا نمی‌دانند. ۱۵ درصد افراد نیز بر این باورند که واکسیناسیون عمومی در زمان حال «تا حدی» امری ضروری و لازم برای سلامت جامعه است. با توجه به نتایج به دست‌آمده، «سالمندان»، «کادر درمانی» و «افراد دارای بیماری خاص»، سه اولویت اصلی پیشنهادی مردم برای واکسینه‌شدن در برابر کرونا هستند.
توانایی دولت در واکسیناسیون عمومی
موج چهارم نظرسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات درخصوص دیدگاه مردم درباره کرونا همچنین نشان می‌دهد، ۵۶ درصد پاسخگویان معتقدند دولت توانایی واکسیناسیون عمومی را دارد.

از سوی دیگر ۲۰ درصد افراد بر این باورند که دولت نمی‌تواند واکسیناسیون عمومی را انجام دهد. ۲۰ درصد پاسخگویان نیز در واکنش به این سوال نظری نداشته و اظهار بی اطلاعی کرده‌اند.
گفتنی است جامعه آماری این نظرسنجی تلفنی را شهروندان ۱۸ سال و بالاتر ساکن در شهر و روستاهای کشور تشکیل داده است. تعداد نمونه این نظرسنجی نیز ۲۱۰۳ نفر (با تخصیص نسبت جمعیتی) بوده که به صورت تصادفی انتخاب شده‌اند. 

به گزارش ایرنا، نظرسنجی موج اول در سطح ملی و به صورت تلفنی در هفته آخر فروردین ۱۳۹۹ توسط گروه افکارسنجی و مطالعات افکار عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات انجام شد.

در موج دوم، داده‌های این نظرسنجی با استفاده از پرسشنامه و به صورت تلفنی در۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ تا ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ گردآوری شد.
سومین موج از مجموعه نظرسنجی‌های انجام‌شده توسط گروه افکارسنجی دفتر طرح‌های ملی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات از تاریخ ۹ مهر لغایت ۱۹ مهر ۱۳۹۹ صورت گرفت.

نظر شما