شناسهٔ خبر: 46039794 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

مدیرجهاد کشاورزی کرج :

فرهنگ کاشت نهال و تقویت پوشش گیاهی باید بین مردم نهادینه شود

کرج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج با اشاره به فرارسیدن هفته منابع طبیعی و درختکاری گفت: فرهنگ کاهش نهال و تقویت پوشش گیاهی بایستی بین مردم نهادینه شود.

صاحب‌خبر -

اسماعیل صارمی روز جمعه به مناسبت فرارسیدن هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در مراسم نمادین درختکاری در جهاد کشاورزی کرج، از اقدامات و عملکرد خوب منابع طبیعی کرج در عرصه های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج قدردانی کرد.
وی افزود: درختکاری و کاشت نهال یکی از سنت‌های پسندیده‌ای است که در دین مبین اسلام به آن اشاره شده است و از مهم‌ترین مزایای آن توسعه سطح سبز، جنگل‌ها و حفظ منابع آب و خاک است.

وی اظهار داشت: کاشت نهال و درخت در تصفیه هوا، تأمین اکسیژن مصرفی، ذخیره آب‌های زیرزمینی و جلوگیری از بروز انواع فرسایش آبی و بادی از طریق افزایش پایداری خاک نقش بسیار مهمی دارد.
صارمی اضافه کرد: واقعیت مهمی است که بدانیم و باور داشته باشیم که بدون حفاظت از منابع آب، خاک، پوشش گیاهی و بهره برداری بهینه از آن ها، نمی‌توانیم به توسعه پایدار و تولید قابل اطمینان در صنعت کشاورزی برسیم.

وی تاکید کرد: ما باید حافظ خاک، آب و منابع طبیعی به عنوان ارکان اصلی تضمین امنیت غذایی و حیات تمام جانداران باشیم و فرهنگ کاشت نهال و تقویت پوشش گیاهی باید بین مردم نهادینه گردد تا گامی مهم در صیانت و حفاظت این ثروت های ارزشمند باشد.

روز ۱۵ اسفند ماه به عنوان روز درختکاری و ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه هر سال به عنوان هفته درختکاری نامگذاری شده است.

نظر شما