شناسهٔ خبر: 46021743 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

تلویزیون جهانی چین: ایران هیچ شرط اضافی را درباره موضوع برجام نمی‌پذیرد

موضوع بازگشت آمریکا به برجام از زوایای مختلفی دستمایه تحلیل و تفسیر در سطوح مختلف قرار می گیرد. تغییر نام در شناسنامه شرایط قانونی خاص خود را دارد که متقاضیان با توجه به این شرایط می‌توانند برای تغییر اسم خود در شناسنامه اقدام کنند. کارشناسان وکیل‌آنلاین در این مورد توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری میزان - «توماس فالک»، تحلیلگر و مفسر امور سیاسی، به بررسی موضوع بازگشت آمریکا به برجام در دوره ریاست جمهوری «جو بایدن»، پرداخته است.
 
به گزارش پایگاه سی جی تی ان، تلویزیون جهانی چین، «فالک» در یادداشتی در مورد برجام، نوشت «روی کار آمدن بایدن در ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) از نظر بسیاری به معنای بازگشت خودکار آمریکا به توافق هسته‌ای تلقی می‌شود؛ این در حالی است که موانعی در چشم انداز پیش روی واشنگتن و تهران وجود دارند.»
 
از نظر نویسنده «نباید از تاکید بایدن به موضوع پایبندی دقیق ایران به توافق هسته‌ای برای پایان دادن به تحریم‌ها به سادگی رد شد؛ در این چارچوب باید به شروط جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی بایدن توجه ویژه داشت.»
«جیک سالیوان، بازگشت واشنگتن به برجام را به دو موضوع مشروط کرد؛ تبعیت کامل ایران از مفاد توافق اصلی، ادامه مذاکرات برای اعمال محدودیت‌های بیشتر برای ایران که شامل محدودیت در سیاست منطقه‌ای ایران نیز می‌شود.»
 
«فالک»، دربخش دیگری نوشت «مقام‌های ایران پیشتر تصریح کردند که هیچ شرط اضافی را نمی‌پذیرند؛ به نظر می‌رسد ایران حاضر نیست به هر قیمتی شرایط واشنگتن را بپذیرد؛ این امر در کنار اصرار واشنگتن، به معنای تداوم شکاف‌ها و بی معنا بودن ایده پایان ماجرا با بازگشت آمریکا به برجام است.»
 
انتهای پیام/

نظر شما