شناسهٔ خبر: 46020293 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: بسیج نیوز | لینک خبر

اجرای فاز دوم طرح شهید سلیمانی از 15 اسفند در کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: فاز دوم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با چهار هدف جلوگیری از شیوع، قطع زنجیره کرونا، کاهش بستری ها و کاهش فوتی ها در استان آغاز می شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری بسیج کهگیلویه و بویراحمد, حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست قرارگاه استانی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی که با حضور سردار حمید خرم دل فرمانده سپاه فتح استان, دکتر پرویز یزدان پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی و بر خی مسئولان استان حضور داشتند گفت: فاز دوم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با چهار هدف جلوگیری از شیوع، قطع زنجیره کرونا، کاهش بستری ها و کاهش فوتی ها در استان  از ۱۵ اسفنده ماه جاری در استان آغاز می شود و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ ادامه دارد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: به دلیل همجواری با استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری و فارس که به لحاظ وضعیت کرونایی در شرایط خوبی نیستند، ضمن اینکه فوتی ناشی از کرونای انگلیسی نیز داشته ایم باید مراقبت ها به شدت افزایش یابد.
کلانتری به بیماری یابی هدفمند، گسترده و مداوم در همه مناطق استان تاکید کرد و گفت: به ازای هر فرد مثبت دارای کرونای انگلیسی شناسایی شده در استان، تعداد ۵۰ تست از اقوام و اطرافیان آن به عمل آورده شود.
وی با بیان اینکه، اطلاع رسانی و مداخله به موقع و موثر و تشخیص بیمار به فوریت می تواند جان بیمار و آنهایی که در معرض خطر هستند نجات دهد و شیوع بیماری را کاهش دهد، گفت: با شناسایی افراد مبتلا در مراحل اولیه این افراد وارد فاز شدید بیماری نمی شوند که نیاز به بستری داشته باشند و با مراقبت در منزل بهبود پیدا می کنند.
استاندار تصریح کرد: با اینکه رتبه خوبی در بحث مقابله با کرونا در سطح کشور داریم اما باید تلاش کنیم با رعایت پروتکل ها کمترین ابتلا را داشته باشیم.
کلانتری به مراقبت و توجه بیشتر منطقه زلزله زده شهرستان دنا تاکید کرد و گفت: کنترل ها، نظارت ها، اقدامات پیشگیرانه و همچنین درخواست برای افزایش سهمیه واکسن با توجه به شرایط خاص مردم این منطقه به عمل آورده شود.
کلانتری با تقدیر و تشکر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای بسیجی گفت: سپاه در اجرای فاز یک طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به نتایج بسیار خوب و ارزشمندی رسید و رتبه بالای ملی را داشتیم که باعث شد در حد زیادی موارد بروز شیوع بیماری کووید-۱۹، ابتلا، بستری و فوتی ها در استان کاهش یابد.
استاندار ابراز داشت: در اجرای فاز دوم طرح شهید سلیمانی هدف گذاری این است که زنجیره بیماری شکسته شود، جلوی بیماری کرونای انگلیسی گرفته شود، فوتی ها به کمترین میزان برسد که با توجه به تجربه فاز اول، اهداف فاز دوم طرح شهید سلیمان هم با موفقیت محقق خواهد شد.

کنترل تردد در ورودی به شهرها و جلوگیری از ورود مسافرین شهرهای قرمز

فرمانده سپاه فتح استان هم گفت: در اجرای این طرح مهم اقداماتی از جمله مراقبت شدید از افراد مبتلا و مشکوک، تحت پوشش قرار دادن همه افراد و نزدیکان افراد مبتلا به بیماری کرونا، محافظت کامل از افراد پر خطر و آسیب پذیر، نظارت و مراقبت از افراد در قرنطینه و جستجوی کانون های اپیدمی کووید -۱۹ به عمل می آید.
سردار حمید خرم دل افزود: کنترل تردد در ورودی به شهرها و جلوگیری از ورود مسافرین شهرهای قرمز یا جاهایی که بیماری کووید- ۱۹ طغیان پیدا کرده مد نظر است.
وی اظهار داشت: فاز دوم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی توسط سپاه و با همکاری شبکه بهداشت و درمان استان اجرا می شود و نیازمند همکاری دستگاه های اجرایی خواهد بود.

تاکید بر استفاده از دو ماسک به صورت هم زمان برای جلوگیری از شیوع کرونای جهش یافته
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم بر استفاده از دو ماسک به صورت هم زمان برای جلوگیری از شیوع کرونای جهش یافته تاکید کرد.
پرویز یزدان پناه با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک در مراکز و مکان های پرتردد گفت: استفاده از ماسک سه لایه در فضاهای سربسته و شلوغ به تنهایی برای جلوگیری از انتشار ویروس کافی نیست و باید از دو ماسک استفاده کرد.
وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داد و شمار جانباختگان استان به ۴۵۰ نفر رسیده است.
یزدان‌ پناه بیان کرد: هم اکنون ۱۴۷ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۴۰ نفر مبتلای قطعی و ۱۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
وی تاکید کرد: با توجه به ورود کرونای جهش یافته به استان، چنانچه محدودیت ها و دستورالعمل های بهداشتی رعایت نشود به زودی شاهد افزایش مبتلایان، بستری و مرگ و میر در استان خواهیم بود.

انتهای پیام/

نظر شما