شناسهٔ خبر: 46019495 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

استاندار کهگیلویه و بویراحمد

اجرای فاز دوم طرح شهید سلیمانی با هدف کاهش شیوع و فوتی ناشی از کرونا

کلانتری گفت: فاز دوم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با چهار هدف جلوگیری از شیوع، قطع زنجیره کرونا، کاهش بستری ها و کاهش فوتی ها در استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز می شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، « حسین کلانتری» امروز (۱۳ اسفند) در نشست قرارگاه استانی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: این طرح از ۱۵ اسفنده ماه جاری در استان آغاز می شود و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ ادامه دارد.
 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل همجواری با استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری و فارس که به لحاظ وضعیت کرونایی در شرایط خوبی نیستند، ضمن اینکه فوتی ناشی از کرونای انگلیسی نیز داشته ایم باید مراقبت ها به شدت افزایش یابد.
 

کلانتری به بیماری یابی هدفمند، گسترده و مداوم در همه مناطق استان تاکید کرد و گفت: به ازای هر فرد مثبت دارای کرونای انگلیسی شناسایی شده در استان، تعداد ۵۰ تست از اقوام و اطرافیان آن به عمل آورده شود. 
 

وی با بیان اینکه، اطلاع رسانی و مداخله به موقع و موثر و تشخیص بیمار به فوریت می تواند جان بیمار و آنهایی که در معرض خطر هستند نجات دهد و شیوع بیماری را کاهش دهد، گفت: با شناسایی افراد مبتلا در مراحل اولیه این افراد وارد فاز شدید بیماری نمی شوند که نیاز به بستری داشته باشند و با مراقبت در منزل بهبود پیدا می کنند.
 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با اینکه رتبه خوبی در بحث مقابله با کرونا در سطح کشور داریم اما به دنبال کسب رتبه نیستیم، آنچه بسیار و به شدت برای ما اهمیت دارد، مهار بیماری کرونا، سلامت مردم و حفاظت از جان مردم است. 
 

کلانتری به مراقبت و توجه بیشتر منطقه زلزله زده شهرستان دنا تاکید کرد و گفت: کنترل ها، نظارت ها، اقدامات پیشگیرانه و همچنین درخواست برای افزایش سهمیه واکسن با توجه به شرایط خاص مردم این منطقه به عمل آورده شود.
 

وی با تقدیر و تشکر از سپاه فتح استان گفت: سپاه در اجرای فاز یک طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به نتایج بسیار خوب و ارزشمندی رسید و رتبه بالای ملی را داشتیم که باعث شد تا حد زیادی موارد بروز شیوع بیماری کووید-۱۹، ابتلا، بستری و فوتی ها در استان کاهش یابد.
 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در اجرای فاز دوم طرح شهید سلیمانی هدف گذاری این است که زنجیره بیماری شکسته شود، جلوی بیماری کرونای انگلیسی گرفته شود، فوتی ها به کمترین میزان برسد که با توجه به تجربه فاز اول، اهداف فاز دوم طرح شهید سلیمان هم با موفقیت محقق خواهد شد.

پایان پیام/82

نظر شما