شناسهٔ خبر: 46018528 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اعتماد آنلاین | لینک خبر

دبیرکل اتحادیه عرب: کشورهای عربی نگرانی‌های خود را دارند

دبیرکل اتحادیه عرب در سخنانی با طرح ادعاهایی علیه ایران گفت که کشورهای عربی نگرانی‌های خود را دارند و این نگرانی‌ها باید درنظر گرفته شود و این نگرانی‌ها عادلانه و مربوط به فعالیت‌های تخریبی است که کشورهای عربی از آن رنج می‌برند.

صاحب‌خبر -

اعتمادآنلاین| دبیرکل اتحادیه عرب در سخنانی با طرح ادعاهایی علیه ایران گفت که کشورهای عربی نگرانی‌های خود را دارند و این نگرانی‌ها باید درنظر گرفته شود.

 

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب در سخنرانی خود در صدوپنجاه و پنجمین نشست اتحادیه عرب در سطح وزرای خارجه که در قاهره برگزار شد ادعاهایی علیه جمهوری اسلامی ایران و انصارالله یمن مطرح کرد.

 

وی در بخشی از سخنان خود مدعی شد: حملات حوثی‌ها نشان دهنده تمایل ایران به این امر است و این سیاست در راستای اجرای یک راهبرد است که از یمن به عنوان برگه ای برای مذاکرات استفاده می کنند.

 

ابوالغیط بدون اشاره به حملات ائتلاف سعودی علیه مردم یمن گفت: مسئولیت افتادن یمن در بحران انسانی خطرناک برعهده حوثی‌ها و حامیان آن‌ها است، آن‌ها موشک‌ها و پهپادهایشان را به سوی خاک عربستان پرتاب می کنند و همه ما این نوع عملیات را محکوم می کنیم.

 

وی مدعی شد: با نگرانی بسیار رفتارهای خصمانه ایران در منطقه در جبهه‌های مختلف و به شکل‌های متعدد را دنبال می کنیم.

 

دبیرکل اتحادیه عرب گفت: با چشم پوشی از تغییر موضع آمریکا در رابطه با توافق هسته‌ای، کشورهای عربی نگرانی‌های مشخص خود را دارند که باید درنظر گرفته شود و این نگرانی‌ها عادلانه و مربوط به فعالیت‌های تخریبی است که کشورهای عربی از آن رنج می برند.

 

احمد ابوالغیط در ادامه خاطرنشان کرد: نه درست ونه منطقی است که یک توافق برخی از جنبه‌های مساله ایران مانند پروژه هسته ای را درنظر بگیرد و از جنبه‌های دیگر مانند نقش ایران در منطقه و گسترش برنامه موشکی غافل شود.

 

منبع: ایسنا

نظر شما