شناسهٔ خبر: 46018097 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد نیوز | لینک خبر

ادعاهای بی اساس دبیرکل اتحادیه عرب علیه ایران

دبیرکل اتحادیه عرب ادعاهایی علیه جمهوری اسلامی ایران و انصارالله یمن مطرح کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب در سخنرانی خود در صد ‌وپنجاه و پنجمین نشست اتحادیه عرب در سطح وزرای خارجه که در قاهره برگزار شد ادعاهایی علیه جمهوری اسلامی ایران و انصارالله یمن مطرح کرد.

العربیه گزارش داد، وی در بخشی از سخنان خود مدعی شد: حملات حوثی ها نشان دهنده تمایل ایران به این امر است و این سیاست در راستای اجرای یک راهبرد است که از یمن به عنوان برگه ای برای مذاکرات استفاده می کنند.

ابوالغیط بدون اشاره به حملات ائتلاف سعودی علیه مردم یمن گفت: مسئولیت افتادن یمن در بحران انسانی خطرناک برعهده حوثی ها و حامیان آن ها است، آن ها موشک ها و پهپادهایشان را به سوی خاک عربستان پرتاب می کنند و همه ما این نوع عملیات را محکوم می کنیم.

وی مدعی شد: با نگرانی بسیار رفتارهای خصمانه ایران در منطقه در جبهه های مختلف و به شکل های متعدد را دنبال می کنیم.

دبیرکل اتحادیه عرب گفت: با چشم پوشی از تغییر موضع آمریکا در رابطه با توافق هسته ای، کشورهای عربی نگرانی های مشخص خود را دارند که باید درنظر گرفته شود و این نگرانی ها عادلانه و مربوط به فعالیت های تخریبی است که کشورهای عربی از آن رنج می برند.

احمد ابوالغیط در ادامه خاطرنشان کرد: نه درست ونه منطقی است که یک توافق برخی از جنبه های مساله ایران مانند پروژه هسته ای را درنظر بگیرد و از جنبه های دیگر مانند نقش ایران در منطقه و گسترش برنامه موشکی غافل شود.

نظر شما