شناسهٔ خبر: 46003725 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: موج | لینک خبر

علی صالحی خبر داد؛

کاهش ۴۰ درصدی عوارض حمل خودرو از اسکله بندر پُهل به جزیره قشم

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بیان کرد: با توجه به افزایش هزینه حمل خودروها از اسکله بندر پُهل به جزیره قشم، باید اخذ عوارض تا میزان ۴۰ درصد کاهش یابد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رئیس کل دادگستری هرمزگان در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان بر لزوم ابلاغ و اجرای به موقع مصوبات این شورا توسط دستگاه های دولتی تأکید کرد و گفت: تثبیت اراضی در جلوگیری از تصرفات غیرقانونی از اهمیت بسزایی برخوردار است و مدیران دستگاه‌های اجرایی در این حوزه باید جدیت بیشتری به خرج دهند با اجرای کامل طرح کاداستر (نقشه حدنگار)، بستر های سوء استفاده و دست اندازی به اراضی ملی و دولتی را از بین ‌برود.

وی افزود: شهرداری های مناطق مختلف استان هرمزگان وظیفه دارند تغییر کاربری های غیرمجاز و هرگونه تعرض به حقوق مردم را به سرعت پیگیری کنند که بر این اساس اجرای احکام کمیسیون ماده ۱۰۰ و برخورد جدی با متخلفین و یقه سفیدها باید به صورت ویژه دنبال شود.

عالی ترین مقام قضایی در هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از افزایش عوارض حمل خودرو ها از اسکله بندر پُهل به اسکله لافت در جزیره قشم تصریح کرد: عوارض اخذ شده برای حمل خودرو در این مسیر با خدمات ارائه شده تناسب ندارد و لذا می طلبد با کاهش 40 درصدی عوارض حمل خودرو خدمات مطلوب در این زمینه ارائه شود.

صالحی با اشاره به نزدیک بودن هفته منابع طبیعی بر لزوم مدیریت پایدار و تقویت مشارکت مردم در این حوزه تأکید کرد و یادآور شد: حفاظت از منابع طبیعی نیازمند فرهنگ‌سازی و مشارکت عمومی است.

وی تأکید کرد: واحدهای صنعتی مکلف به تخصیص ۲۵ درصد از محوطه خود برای ایجاد فضای سبز و کاشت درخت هستند و در این راستا صنایع مستقر در غرب بندرعباس باید نسبت به تقویت فضای سبز پیرامون خود اقدام کنند.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی استان به تشدید فعالیت زمین‌خواران در ایام تعطیل نیز اشاره کرد و خطاب به مسئولین متذکر شد: در تعطیلات نوروز باید تیم‌های ویژه‌ای مأمور مراقبت از اراضی ملی و ممانعت از هرگونه دست اندازی توسط زمین‌خواران شوند.

نظر شما