شناسهٔ خبر: 45964537 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

رئیس دانشگاه علامه تاکید کرد؛

لزوم ارائه مشاوره‌هاي مذهبي و شغلي به دانشجويان

صاحب‌خبر -
خبرگزاری آریا- رییس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: مشاوره‌های شغلی، مذهبی، تحصیلی و... را باید در یک سامانۀ جامع مدنظر قرار دهیم.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، آقای حسین سلیمی در نشست شورای سیاست‌گذاری مشاوره و بهداشت روان دانشگاه علامه طباطبائی به راه اندازی مشاورۀ برخط و تلفنی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این سامانه، بازخورد‌های مثبت زیادی از سوی دانشجویان دریافت کردیم. به صورت روزانه حدود 600 تماس با مرکز مشاوره وجود دارد که در نهایت 50 نفر موفق به دریافت خدمات مشاوره‌ای می‌شوند. البته در این زمینه باید توان پاسخ‌دهی خود را بالا ببریم.
وی ادامه داد: باید به سمت راه اندازی یک سامانه جامع‌تر برای انجام خدمات مشاوره‌ای دانشجویان پیش برویم. ما باید مشاوره تحصیلی از ابتدا تا انتهای تحصیل دانشجویان داشته باشیم چرا که با این کار بسیاری از مشکلات تحصیلی دانشجویان پیشگیری و رفع خواهد شد.
آقای سلیمی خاطرنشان کرد: یک شرکت در مرکز رشد دانشگاه وجود دارد که الگوی جدیدی از خدمات مشاوره‌ای را ارائه داده است که امیدوارم این شرکت دانش بنیان با مرکز مشاوره و بهداشت روان دانشگاه هم همکاری داشته باشد.
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: راه اندازی مشاوره مذهبی در یک سامانه جامع می‌تواند به بسیاری از سوالات مذهبی و اعتقادی دانشجویان پاسخ دهد. این مشاوره انواع رفتار‌ها در حوزه‌های مذهبی نظیر حجاب، حوزه مالی، چگونگی استفاده از بودجه‌های دولتی و… را می‌تواند شامل شود.
آقای سلیمی در ادامه با اشاره به راه اندازی مشاوره شغلی به دانشجویان اضافه کرد: از بدو ورود، دانشجویان باید بتوانند در جریان مشاورۀ شغلی قرار گیرند. اینکه کدام خصوصیات و مهارت‌ها را داشته باشند تا در آینده، شغل مناسبی داشته باشند. با این کار زمینه کاریابی در آیندۀ دانشجویان هم فراهم می‌شود.
وی تصریح کرد: مشاوره فقط نباید دربارۀ اختلالات روانی، اضطراب، استرس و… باشد، بلکه مشاوره‌های شغلی، مشاوره‌های مذهبی، مشاوره‌های تحصیلی و… را باید در این سامانۀ جامع مدنظر داشته باشیم. حتی می‌توانیم حضور دانشجویان در این سامانه را اجباری کنیم و با برنامه‌ریزی مناسب بعد از مدتی این خدمات را می‌توان به دانشگاه‌های دیگر ارائه داد.

نظر شما