شناسهٔ خبر: 45956089 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه کیهان | لینک خبر

در پی اظهارات وزیر کشور ترکیه

سفیر ترکیه در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد

صاحب‌خبر -


 
 در پی اظهارات وزیر کشور ترکیه درباره حضور عناصر پ.ک.ک در خاک ایران، سفیر ترکیه در تهران به وزارت خارجه احضار شد.
در ارتباط با سخنان وزیر کشور ترکیه درخصوص حضور عناصر پ.ک.ک در خاک جمهوری اسلامی ایران، سفیر ترکیه در تهران بعدازظهر یکشنبه به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض رسمی کشورمان به وی ابلاغ شد.
در این دیدار با‌اشاره به عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با تروریسم و اقدامات گروهک‌های تروریستی در داخل خاک کشورمان که موجب شهادت تعداد زیادی از مردم غیرنظامی شده است، به سفیر ترکیه تأکید شد اظهارات اخیر وزیر کشور ترکیه پیرامون حضور عناصر پ.ک.ک در خاک ایران غیرقابل‌قبول و خلاف همکاری‌های فی‌مابین است.
 ضمن اعلام آمادگی کشورمان برای تقویت همکاری‌ها و مبارزه مشترک با گروه‌های تروریستی در مناطق مرزی، از سفیر ترکیه درخواست شد تا کشور متبوعش اقدامات جدی برای ممانعت از ورود عناصر گروه‌های تروریستی به داخل مرزهای جمهوری اسلامی ایران را به عمل آورد.
در این دیدار همچنین با ابراز ناخرسندی نسبت به اظهارات ناموجه سفیر ترکیه در عراق، بر تمامیت ارضی و حق حاکمیت کشورها به‌عنوان اصل مقوم روابط بین‌الملل تأکید گردید.
خبرگزاری آناتولی نیز دیروز گزارش داد، دولت ترکیه سفیر ایران در آنکارا را به وزارت خارجه احضار کرده و علت این احضار را در ارتباط با اظهاراتی درخصوص حملات ارتش ترکیه در شمال عراق عنوان کرده است.

نظر شما