شناسهٔ خبر: 45954731 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ورزش۳ | لینک خبر

مس از فضای دسته اولی رها شد

ربیعی: استقلال نیازی به تعریف من ندارد

سرمربی معتقد است که نباید از تیمش توقعات بیجا داشت و این تیم در هدف گذاری ابتدایی اش، تثبیت در لیگ برتر را قرار داده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ورزش سه؛ تیم مس رفسنجان در چارچوب هفته شانزدهم لیگ برتر میزبان استقلال خواهد بود. صحبت های محمد ربیعی، سرمربی مس را در نشست خبری پیش از بازی فردا بخوانید:

 

به عزیزی خادم تبریک می گویم

امیدوارم که با آگاهی، دردشناسی و اقتدار در همه ابعاد شاهد رشد و پویایی تمام فوتبال کشور با دورنمایی حداقل چهارساله باشیم. به جای بحث های شعارگونه امیدوارم که اتفاقات مدنظر اهالی فوتبال به صورت عملیاتی انجام بگیرد. ضمن احترام به تمامی کاندیداها، به آقای عزیزی خادم تبریک می گویم. عرض خسته نباشید خدمت آقایان کریمی، هاشمی و آجرلو دارم. امیدوارم فوتبالی عاری از هر گونه بغض و حصد همراه با سلامتی و رشد و برنامه محوری را شاهد باشیم.

 

تعطیلی بین دو نیم فصل خیلی کوتاه بود

این مقطع مخصوصا برای تیم ما که از لیگ یک آمده را خیلی کوتاه می دانم. اولش قرار نبود تعطیلی دو هفته باشد. شاید اگر می دانستیم تعطیلی دو هفته است، استراحت بچه ها را زیادتر می کردیم. در روز پنجم خودمان را آماده بازی ها کرده بودیم که بازی ها به تعویق افتاد. به هر حال شرایط به گونه ای است سعی کردیم که تیم را از نظر ذهنی و روانی و سپس تاکتیکی مهیای بازی کنیم.

 

می خواستیم تیم را جوان کنیم

ابتدا جا دارد که از بازیکنانی که در نیم فصل اول در خدمتشان بودیم و در نیم فصل دوم نیستند تشکر کنم. برای این بچه ها از صمیم قلبم آرزوی توفیق و بهروزی در ادامه راهشان از خداوند بزرگ خواستارم. حضور امینی و سلیمانی را هم با توجه به مجموعه کامل شرایط تیمی که سعی کردیم میانگین سنی را کمی پایین بیاوریم صورت گرفت. اگر هم نیاز باشد در بازی فردا از این بازیکنان استفاده خواهیم کرد. از لحاظ هارمونی و هماهنگی اما با تیم فاصله دارند. با اتمام پروژه نقل و انتقالاتی تفکرات بلند مدت این قضیه را برای هواداران از طریق رسانه رسمی باشگاه تشریح خواهم کرد.

 

استقلال نیازی به تعریف من ندارد

در مورد تیم پرسپولیس هم این را گفتم، اینجا هم می گویم تیم پرهوادار استقلال نیازی به تعریف و تمجید من ندارد. تیمی با کادر فنی خوب و پرمهره و نماینده ایران در آسیاست. روند این تیم در نیم فصل اول روند خوبی بود. این وقفه به تیم استقلال خیلی بیشتر از ما کمک کرد و توانستند از اتفاقاتی که بعد از بازی با سپاهان رخ داد رها شوند و خودشان را برای این بازی جمع و جور کنند. برای آقای فکری احترام زیادی قائل هستم و فکر می کنم بازی سختی خواهیم داشت. همیشه بازی مقابل این دو تیم سخت است اما تیم ما هم یک عبوری از یک سری از موانع که به صورت طبیعی برای هر تیم تازه لیگ برتری شده رخ می دهد، انجام داده است. تلاش من و گروهم این بود که مس رفسنجان را از یک فضای شخصیت دسته اولی رها کنیم و یک شخصیت تیمی در حد ممیزی خوب ایجاد کنیم. کار سختی بود اما تا حدودی توانسته ایم با تمام کمبودهایی که در منطقه احساس می شود تیم را به آرمان هایی که در ذهنم داشتم نزدیک کنیم. فکر می کنم که از لحاظ اعتماد به نفس و شخصیت، تیم نسبت به ابتدای فصل شرایط بهتری دارد. طبیعی بود که هم ما و هم آلومینیوم در ابتدای فصل چالشی هایی داشته باشیم همان طور که دیدید دو بازی اولمان را واگذار کردیم اما کم کم همدیگر را پیدا کردیم. نمی دانم در کارم چقدر موفق بودم اما اکثر اهالی فوتبال با من هم عقیده هستند که مس توانسته یک تولدی را برای شهر رفسنجان و مجموعه مس ایجاد کند.

 

به نگاه های هواداری کاملا احترام می گذاریم

ما به نگاه های هواداری کاملا احترام می گذاریم. بالا رفتن سطح توقع هواداران طبیعی و باعث خوشحالی است اما باید واقع بین باشیم. این اطمینان را به هواداران می دهم که مثل نیم فصل اول از هیچ تلاشی دریغ نکنیم. تلاش ما این است که روند درستی را برای تیم ایجاد کنیم. این انتظار را دارم که توقع بی جا از تیم ما نداشته باشند. تیم ما یک تیم تازه وارد است و هدفی گذاری تیم تثبیت در لیگ برتر است و در سال های بعدی انشالله با رفع نواقص شاهد باشگاهی در حد باشگاه های خوب کشور باشیم و تجربه مس کرمان و سرچشمه برای این باشگاه تکرار نشود. انشالله روزی آرزویم برای این مردم و هواداران، حضور تیم مس رفنسجان با برنامه محوری و تجربه در لیگ آسیاست.

نظر شما