شناسهٔ خبر: 45954076 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: برترین‌ها | لینک خبر

سلطانی‌فر: رییس منتخب مجمع مورد حمایت ماست

وزیر ورزش از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال و خروج این فدراسیون از بلاتکلیفی 14 ماهه ابراز خشنودی کرد.

صاحب‌خبر -

ورزش سه: وزیر ورزش از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال و خروج این فدراسیون از بلاتکلیفی 14 ماهه ابراز خشنودی کرد.

با توجه به حذف رای وزیر ورزش از مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال در اساسنامه جدید، مسعود سلطانی فر امروز ترجیح داد حتی به عنوان مهمان هم در انتخابات حاضر نشود و از طرف وزارت ورزش مهدی علی نژاد ناظر انتخابات بود.

مسعود سلطانی فر در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش درباره این انتخابات گفت: شاید برای اولین بار باشد که چنین انتخابات آزاد و شفافی در مجمعی که اکثر اعضای آن اهالی فوتبال هستند برگزار می شود و این تحقق وعده سپردن سرنوشت ورزش به دست اهالی ورزش است.

وزیر ورزش با اشاره به اقدامات صورت گرفته در طول یک سال گذشته گفت: دیپلماسی منسجم و گسترده در زمانه ای که عده ای در داخل و به ویژه درخارج از کشور برای افزایش فشار حداکثری دنبال تعلیق فوتبال ایران بودند، باعث شد نه تنها به پیکره فوتبال خدشه ای وارد نشود؛ بلکه با تدبیر صورت گرفته در بحث تدوین اساسنامه و همچنین فداکاری وزارت در گذشتن از حق خود و سپردن تعیین سرنوشت چهار سال آینده فوتبال به مجمعی که در ساختار جدید بیشتر اعضای آن را اهالی فوتبال تشکیل می دادند، فوتبال کشور بعد از 14 ماه بلاتکلیفی به آرامش رسید.

مسعود سلطانی فر این انتخابات را نشان دهنده ظرفیت بالای ورزش کشور در تعیین سرنوشت خود دانست و گفت: همه تلاش وزارت ورزش و جوانان بر این بود که بستر انتخاباتی به دور از دخالت‌های بیرونی فراهم کند. به همین دلیل وزارت ورزش و جوانان در این انتخابات بی طرفی کامل در پیش گرفت و بدون حمایت از گزینه‌ای خاص، انتخابات را به تشخیص اعضای مجمع سپرد تا آنها در خصوص آینده فوتبال کشور تصمیم گیرند.

وی این انتخابات را برگ زرینی در کارنامه مدیران ورزشی کشور دانست و گفت: انتخابات دموکراتیک و شفاف در فوتبال کشور آرزوی دیرینه ای بود که امروز محقق شد و از این به بعد منتخبان مجمع فدراسیون فوتبال وظیفه دارند نه تنها برای توسعه و پیشرفت فوتبال کشور همه تلاش خود را به کار گیرند بلکه پاسخگوی عملکرد خود نزد مجمع و افکار عمومی باشند. وزارت ورزش و جوانان وظیفه خود می داند از منتخبان مجمع فدراسیون حمایت و پشتیبانی کرده و اگر قبل از انتخابات گزینه نداشت ولی بعد از انتخابات از رئیس فدراسیون و اعضای هیئت رئیسه حمایت و پشتیبانی کند.

وزیر ورزش ضمن تشکر از همه اهالی فوتبال در بیان نظرات خود رفتار رسانه ها در این انتخابات را پخته و قابل توجه دانست و از اهالی رسانه تشکر کرد.

نظر شما