شناسهٔ خبر: 45945521 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

یمن: مواضع حساسی در ریاض هدف عملیات موشکی بزرگ ما قرار گرفتند

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد شماری از مواضع حساس در ریاض هدف یک عملیات بزرگ موشکی-پهپادی نیرو‌های یمنی در عمق خاک عربستان قرار گرفتند.

صاحب‌خبر -
تاریخ انتشار ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳
کد خبر ۷۶۸۰۷۳۰
دانلود PDF

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد شماری از مواضع حساس در ریاض هدف یک عملیات بزرگ موشکی-پهپادی نیرو‌های یمنی در عمق خاک عربستان قرار گرفتند.

به گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه المسیره، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از جزئیات عملیاتی بزرگ در عمق خاک عربستان پرده برداشت.

سرلشگر یحیی سریع روز یکشنبه در تشریح این عملیات بزرگ اعلام کرد یگان‌های نیروی هوایی و موشکی در حال انجام یک عملیات تهاجمی بزرگ و مشترک بنام" عملیات موازنه بازدارندگی پنجم" هستند. این عملیات با موشک بالستیک "ذوالفقار" و ۱۵ هواپیمای بدون سرنشین از جمله ۹ فروند هواپیمای "صماد ۳" مناطق حساسی را در پایتخت عربستان هدف قرار داد.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در ادامه افزود: ۶ هواپیمای بدون سرنشین قاصف ۲k سایت‌های نظامی را در مناطق ابها و خمیس هدف قرار دادند و به لطف خدا این ضربات دقیق انجام شد.

بیشتر بخوانید

او یادآور شد عملیات پنجم بازدارندگی از عصر شنبه تا صبح امروز ادامه داشت.

سرلشگر سریع بر ادامه این عملیات تاکید کرد و گفت: تا زمانیکه تجاوز و محاصره یمن ادامه داشته باشد، این عملیات در ابعاد گسترده تری دنبال می‌شود. این مقام نیرو‌های مسلح یمن تاکید کرد بار دیگر به همه ساکنان این مناطق می‌گوییم که از همه سایت‌های نظامی و فرودگاه‌ها و یا هر محلی که ممکن است برای اهداف نظامی استفاده شود، فاصله بگیرند.

پیش از این پایگاه اینترنتی الخبر الیمنی گزارش داد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بیش از هر زمان دیگر به شهر مأرب نزدیک شده اند. آن‌ها بعد از تسلط بر کوه راهبردی «البلق القبلی» که بر شهر مشرف است تنها هفت کیلومتر تا مرکز شهر فاصله دارند. این تنها محوری نیست که نیرو‌های انصارالله از آن به شهر نزدیک شده اند بلکه آن‌ها در همه نقاط در محور شمال غربی تا جنوب غربی در حال پیشروی هستند.

انتهای پیام/

نظر شما