شناسهٔ خبر: 45934445 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: رکنا | لینک خبر

رئیس اداره طیور دامپزشکی لرستان

شناسایی نخستین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خرم‌آباد / ۲۶۵ قطعه پرنده معدوم شد

رکنا: رئیس اداره طیور دامپزشکی لرستان با اشاره به شناسایی نخستین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خرم‌آباد، گفت: یک کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان روز جمعه در منطقه «سراب چنگایی» محدوده شهرک باباعباس خرم‌آباد شناسایی و ۲۶۵ قطعه پرنده آلوده معدوم شد.

صاحب‌خبر -

عزیزاله نورالهی در گفت‌وگو با خبرنگار رکنا در خرم‌آباد، با اشاره به شناسایی نخستین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان، اظهار کرد: یک کانون  آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان روز جمعه در منطقه «سراب چنگایی» محدوده شهرک باباعباس خرم‌آباد شناسایی شد.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه رصد و پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، منطقه آلوده توسط نیروهای دامپزشکی شناسایی و مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس اداره طیور دامپزشکی لرستان از معدوم سازی ۲۶۵ قطعه پرنده آلوده به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خبر و ادامه داد: یک شهروند در اقدامی غیرقانونی اقدام به خرید چند غاز از استان‌های مجاور و  آلوده به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان کرده و پس از انتقال آن‌ها به خرم‌آباد و مجاورت با پرندگان مهاجر، موجب انتشار بیماری در بین آن‌ها شد.

نورالهی بیان داشت: در حال حاضر منطقه موردنظر پس از معدوم‌سازی، پاکسازی شده با این وجود رصد و پایش همچنان در این منطقه و دیگر نقاط شهرستان ادامه دارد.

وی از شهروندان درخواست کرد ضمن خودداری از خرید هرگونه طیور زنده، هرگونه نشانه بیماری در پرندگان را جدی گرفته و به مراکز دامپزشکی اطلاع دهند.

خبرنگار: امین پارسا_خرم آباد 

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

آیا این خبر مفید بود؟
0 0

نظر شما