شناسهٔ خبر: 45872761 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

آغاز بازسازی واحدهای مسکونی در منطقه زلزله‌زده سی‌سخت از فردا

مهدیان گفت: فردا کلنگ بازسازی واحدهای مسکونی در منطقه زلزله‌زده سی‌سخت زده می‌شود و کار بازسازی تا نیمه اول سال آینده به اتمام می‌رسد.

صاحب‌خبر -
تاریخ انتشار ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ ۲۳:۲۹
کد خبر ۷۶۷۶۳۰۳
دانلود PDF

مهدیان گفت: فردا کلنگ بازسازی واحدهای مسکونی در منطقه زلزله‌زده سی‌سخت زده می‌شود و کار بازسازی تا نیمه اول سال آینده به اتمام می‌رسد.

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدیان معاون بنیاد مسکن دربرنامه تیتر امشب شبکه خبر در خصوص آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده سی سخت تصریح کرد: کار شناسایی و تکمیل خانواده‌هایی که منازل آن‌ها در این زلزله آسیب دیده، شروع شده است.

او افزود: بر اثر این زلزله  ۷۰۰ واحد مسکونی شهری و ۵۸۰ واحد مسکونی روستایی  تخریب کامل شده است. کار آوار برداری آغاز شده و خود مردم در کنار ما حضور دارند.

مهدیان ادامه داد: فردا چهارشنبه ۶ اسفند در سی سخت کلنگ بازسازی زده می‌شود و تا پایان نیمه اول سال آینده صد در صد کار بازسازی به پایان برسد.

بیشتر بخوانید

آوار برداری در سی سخت آغاز شد/ پرداخت ۱۸۵ میلیون تومان تسهیلات به زلزله زدگان

معاون بنیاد مسکن درباره پرداخت جزئیات تسهیلات ۱۸۵ میلیون تومانی به واحدهای احداثی شهری توضیح داد: به هر واحد مسکونی تخریب شده شهری که باید از نو ساخته شود ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۵ درصد، ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض، ۳۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت و ۲۰ میلیون تومان هم برای اسکان موقت و پرداخت اجاره بها داده می‌شود.

مهدیان در خصوص واحدهای روستایی گفت: در مناطق روستایی پرداخت ۸۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد در نظر گرفته شده است.

او بیان کرد: در مجموع برای واحد‌های تخریب شده روستایی ۱۶۵ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

معاون بنیاد مسکن افزود: همچنین به همه واحد‌های تخریب شده ۸ تن سیمان رایگان داده می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما