شناسهٔ خبر: 45858061 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

طرح آبرسانی به ۳۹ روستای آذربایجان‌شرقی بهره‌برداری شد

آبرسانی به ۳۹ روستای آذربایجان‌شرقی با جمعیت تحت پوشش ۱۳ هزار و ۶۵۷ نفر و ۴۰۷ میلیارد ریال هزینه‌کرد به صورت ویدئوکنفرانس از سوی وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

صاحب‌خبر -
تاریخ انتشار ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۲۲
کد خبر ۷۶۷۵۴۱۵
دانلود PDF

 آبرسانی به ۳۹ روستای آذربایجان‌شرقی با جمعیت تحت پوشش ۱۳ هزار و ۶۵۷ نفر و ۴۰۷ میلیارد ریال هزینه‌کرد به صورت ویدئوکنفرانس از سوی وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، ایمانلو مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: با بهره برداری از  طرح‌های آبرسانی در ۹ شهرستان استان آذربایجان شرقی  چهار هزار و ۵۰ خانوار از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

 ایمانلو گفت: برای اجرای طرح های آبرسانی هشت حلقه چاه حفر، بیش از پنج هزار مترمربع مخازن زمینی احداث، بالای ۱۳۰ کیلومتر لوله گذاری، ۵۲ هزار متر اصلاح شبکه و احداث تصفیه خانه در تمام ۳۹ روستا انجام شده است.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: تعداد اشتغالزایی این طرح‌ها در دوره ساخت ۸۷ نفر و در دوره بهره برداری ۲۵ نفر است.

پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در بخش نیرو اقدامات بسیار خوبی پس از انقلاب اسلامی انجام شده به طوری که در استان آذربایجان شرقی برق رسانی به تمام روستا‌های زیر ۱۰ خانوار انجام شده و اکنون برق رسانی به روستا‌های پنج خانوار نیز در حال انجام است.

پورمحمدی افزود: در حوزه آبرسانی نیز کار‌های بسیار خوبی به خصوص در ارتباط با اقشار پایین جامعه انجام شده است.

او گفت: در آذربایجان شرقی ۲ هزار و ۷۰۸ روستای دارای سکنه است که از این تعداد یک هزار و ۴۹۰ روستا تحت پوشش شبکه آبفای کشور قرار دارند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۸۹ درصد جمعیت روستایی از خدمات آبفا بهره‌مند هستند، گفت: امروز آب شرب ۳۹ روستا در استان تامین می‌شود که پوشش جمعیتی از خدمات آب شرب را سه درصد افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/ک

نظر شما