شناسهٔ خبر: 45211636 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

کولاک راه ۴۰ روستای آذربایجان ‌شرقی را بست

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌ شرقی گفت: در پی بارش برف و بروز کولاک، راه ارتباطی ۴۰ روستای استان بسته شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، غلامرضا رسول‌زاده افزود: این روستاها در شهرستان‌های اهر، هوراند، چاراویماق، هشترود و بستان‌آباد واقع شده و تلاش نیروهای راهداری برای بازگشایی راه ارتباطی این روستاها ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون راه‌های اصلی و فرعی و آزادراه تبریز- زنجان باز است و تردد در آنها جریان دارد اظهار کرد: به دنبال بروز کولاک در جاده‌های استان، نیروهای راهداری شب گذشته ۳۵۵۰ کیلومتر باند از جاده‌ها را برف‌روبی کردند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌ شرقی گفت: همچنین نیروهای راهداری برای جلوگیری از لغزندگی راه‌های ارتباطی استان ۷۳۰ تن مخلوط نمک و ماسه بر روی جاده‌ها پاشیدند.

رسول‌زاده ادامه داد: به دنبال بارش برف و بروز کولاک شب گذشته در جاده‌های استان، نیروهای راهداری با امدادرسانی به ۱۴۲ خودرو گرفتار در کولاک، آنها را به مسیر خود هدایت کردند.

وی یادآوری کرد: ۲۷۵۴ روستا در استان وجود دارد که از این تعداد حدود هزار روستا فاقد راه دسترسی مناسب است و در ساعات اولیه بارش برف راه بیشتر آنها مسدود می‌شود.

رسول‌زاده افزود:  ۳۷۶ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین شامل بلدوزر، لودر، گریدر، کامیون، برف‌خور، نمک‌پاش و تراکتور و ۱۱۶۹ نفر از نیروهای راهداری در عملیات راهداری زمستانی فعال هستند.

وی طول راه‌های تحت پوشش برف‌روبی استان را بیش از ۱۴ هزار کیلومتر اعلام کرد و گفت: مردم می‌توانند از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوست، از وضعیت راه‌ها و شرایط آب و هوایی اطلاع کسب کنند.

نظر شما