شناسهٔ خبر: 45050107 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

صدور قبض رایگان برق برای ۹۱هزار مشترک در هرمزگان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان از صدور قبض رایگان برای ۹۱ هزار مشترک در طرح برق امید خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، هاجر عبدی اظهار کرد: طرح برق امید و رایگان شدن قبض برق مشترکین کم مصرف از آبان ماه امسال آغاز شد و در نخستین دوره آن ۹۱ هزار مشترک که ۱۸.۵ درصد مشترکین خانگی را شامل می شود مشمول طرح برق امید شده و صورتحساب آنها رایگان محاسبه شد. 

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان اظهار داشت: برق امید، برای اصلاح مصرف و حمایت از مشترکان خانگی کم‌مصرف طراحی و پیاده‌سازی شده است. در این طرح مشترکانی که از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه مصرف برق ماهانه آنها کمتر از ۴۰۰ کیلووات باشد قبض آنها رایگان می شود. از ابتدای دی ماه نیز باتوجه به تغییر تعرفه برق در زمستان، مشترکانی که مصرف آنها کمتر از ۸۰ کیلووات باشد شامل این طرح می شود.

به گفته وی، استان هرمزگان هم اکنون دارای ۷۲۱ هزار مشترک است که ۵۸۸ هزار مشترک آن خانگی هستند. وی با اشاره به اینکه در این طرح مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تفکیک می شود که برای هر دسته از مشترکان الگوی مصرف مصرف تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق بیان کرد: انتظار می رود با اصلاح میزان مصرف مشترکان خوش مصرف به تعداد مشترکان کم مصرف اضافه شده و با این وضعیت، میزان مصرف برق مشترکان خانگی کاهش یابد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

 عبدی تصریح کرد: مشترکان برای مشاهده میزان مصرف خود و اگاهی از قرار گرفتن در ردیف مشترکین کم مصرف می توانند با نصب اپلیکیشن برق من بر روی تلفن های همراه می توانند اطلاعات مصرف را خود را مشاهده کنند. 

انتهای پیام/ ۸۸۰۵۵

نظر شما