شناسهٔ خبر: 44274582 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

صالحی امیری:

انسجام بین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک دستاورد مثبت مدیریت ورزش است

رئیس کمیته ملی المپیک یکی از دستاورد‌های مثبت مدیریت ورزش در این دوره را تشکیل ستاد بازی‌های آسیایی، پاراآسیایی، المپیک و پارالمپیک عنوان کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در جلسه ستاد بازی‌های آسیایی، پارا آسیایی، المپیک و پارالمپیک رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به چالش‌های به وجود آمده در روند برگزاری اردو‌های تیم‌های ملی ناشی از شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در ستاد فرهنگی که از ابتدا هم زمان با ستاد عملیاتی شکل گرفت، چند اقدام اساسی انجام شد که متاسفانه در چند ماه اخیر متوقف و مجدداً این تشکیلات فعال شد.

وی با اشاره به این که سال ١٤٠٠ پر رویدادترین سال در سال‌های اخیر است، گفت: سال آینده ۶ رویداد شامل سیزدهم فروردین مسابقات ساحلی ساینا، چهاردهم اردیبهشت مسابقات داخل سالن بانکوک، سوم مرداد المپیک توکیو، آذرماه مسابقات در قونیه، مسابقات جوانان و نهایتا مسابقات اسکی برگزار خواهد شد که ۳ رویداد از این ۶ رویداد در چین خواهد بود و همه این رویداد‌ها به تجهیزات نیاز دارند.

صالحی امیری از برگزاری جلسه ستاد فرهنگی المپیک در هفته آتی و تصمیم گیری درمورد فعالیت‌های فرهنگی خبر داد و افزود: لباس اعضای کاروان المپیک و پارالمپیک در پرونده داوری توسط ستاد مد و لباس وزارت ارشاد بررسی شد و نمونه‌های نهایی طراحان آماده است و هفته آتی در جلسه ستاد فرهنگی انتخاب نهایی انجام می‌شود.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان درباره فعالیت‌های فرهنگی المپیک ۲۰۲۰ اظهار کرد: اقدامات مقدماتی برای تولید موسیقی و هماهنگی‌ها برای تهیه صنایع دستی و اقلام فرهنگی و تبلیغاتی صورت گرفته و مقرر شده است فضای اجتماعی هنگام برگزاری المپیک با نشاط باشد؛ در این راستا شهرداری‌های ۱ هزار و سیصد شهر کشور در ایام المپیک در اقدامی فرهنگی و اجتماعی مبادرت به ایجاد نشاط در جامعه خواهند کرد که همه متاثر از شرایط شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

او با تاکید بر اهمیت تولید محتوا در حوزه فرهنگی تصریح کرد: با هماهنگی سفیر ایران در ژاپن محتوا در ۳ سطح برای ژاپنی ها، ایرانیان مقیم ژاپن و در صورت تداوم شیوع ویروس کرونا، برگزاری مجازی برنامه‌ها برای ژاپنی‌ها پیش بینی شده است.

رئیس کمیته ملی المپیک، ساختارمند شدن مدیریت رویداد‌ها در نهاد ورزش کشور را موجب برطرف شدن دغدغه‌ها عنوان و اظهار کرد: یکی از دستاورد‌های مثبت مدیریت ورزش در این دوره تشکیل ستاد بازی‌های آسیایی، پارا آسیایی، المپیک و پارالمپیک و ایجاد انسجام و هماهنگی بین کمیته ملی المپیک، کمیته ملی پارالمپیک، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌ها است و تصمیمات این ستاد توسط دستگاه مربوطه اجرا می‌شود و می‌توانیم اعلام کنیم که شرایط با ثباتی داریم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما