شناسهٔ خبر: 34125592 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطی؛

شهادت یک فلسطینی حین بازجویی

اسیر جوان فلسطینی پس از دو هفته بازداشت در حین بازجویی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

صاحب‌خبر -

به گزارش سرويس بين الملل  خبرگزاري صدا و سيما، اسیر جوان فلسطینی پس از دو هفته بازداشت در حین بازجویی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.
­به گزارش پایگاه خبری العربی الجدید، «هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین» از شهادت نصار طقاطقه اسیر فلسطینی در بازداشتگاه «نیستان» اسرائیل پس از گذشت دو هفته از بازداشت خبر داد.
قدری ابوبکر رئیس هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین گفت: نصار طقاطقه بیست ساله از اهالی بیت لحم در کرانه باختری که در بازداشتگاه «نیستان» زندانی بود، پس از بازجویی‌ها و شکنجه‌های صورت گرفته در سلولی انفرادی در بیمارستانی نزدیک بیمارستان الرمله به شهادت رسید.
ابوبکر افزود: اداره زندان‌های اسرائیل صبح امروز از شهادت طقاطقه خبر داد و از بیم واکنش اسرا، اقدام به بستن سلول‌ها و اتاق‌های آن‌ها کرد.
ابوبکر در ادامه بر ضرورت تشریح پیکر طقاطقه در پزشکی قانونی با هدف کشف علت شهادت وی تاکید کرد.
از سوی دیگر انجمن اسرای فسطینی در بیانیه‌ای مقامات اسرائیل را مسوول شهادت طقاطقه و سرنوشت همه اسرای دربند در زندان‌های اسرائیل دانست که با انواع شکنجه‌های سخت بدنی و روانی مواجه اند.
انجمن اسرای فلسطینی خاطر نشان کرد: «با شهادت طقاطقه شمار اسرای شهید فلسطینی در زندان‌های اسرائیل از سال ۱۹۶۷ به ۲۲۰ نفر افزایش یافت».
عیسی قراقع وزیر سابق اسرای فلسطینی گفت شهادت طقاطقه در زندان های رژیم اشغالگر جنایت جدیدی است که به دیگر جنایت های رژیم اشغالگر افزوده می شود.
وی افزود به رغم وضعیت بد جسمی طقاطقه به علت شکنجه، رژیم اشغالگر به جای این که وی را به مرکز درمانی منتقل کند، در سلول انفرادی قرار داد.
عیسی قراقع با تاکید بر اینکه دادگاه لاهه باید جنایتکاران اسرائیلی را محاکمه کند، افزود به علت اقدامات رژیم اشغالگر در زندان های خود، نوعی تنش وجود دارد و خانواده های اسرا چنان خشمگین شده اند که هر آن امکان انفجار اوضاع وجود دارد.

نظر شما