شناسهٔ خبر: 20311570 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

کمال‌الدین شاهرخ در گفت‌وگو با تسنیم مطرح کرد

«بهشت بقیع»؛ برائت‌جویی از وهابیت

عضو انجمن عکاسان دفاع مقدس گفت: در برپایی نمایشگاه بهشت بقیع سعی شد تصاویر قدیم و جدید مدینه منوّره و قبرستان بقیع جمع آوری شود تا کسانی که آگاهی چندانی درباره این مظلومیت و ظلم‌های صورت گرفته توسط دشمنان ندارند، شناخت بیشتری پیدا کنند.

صاحب‌خبر -

«کمال الدین شاهرخ» عکاس جنگ، عضو انجمن عکاسان دفاع مقدسو استاد دانشگاه در حاشیه نمایشگاه «بهشت بقیع» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: این نمایشگاه سه بخش داشت، بخشی از تصاویر آن حاصل تلاش‌های منوچهر یگانه‌دوست عکاس پیشکسوت کشورمان است، بخشی از تصاویر توسط بنده و بخشی دیگر از آن توسط احمد ابراهیمی از محققان و پژوهشگران تاریخ اسلام تهیه شده است.

وی یادآور شد: در هشتم شوّال 1344 قمری روز تخریب قبرستان بقیع بود که اکنون بیش از صد سال از آن ماجرا می‌گذرد و همچنان این مظلومیت در این قبرستان حاکم است. قبرستان بقیع تا قبل از تخریب بارگاهی داشته است، اما با روی کار آمدن وهابیت و مخالفتش با این آثار، اقدام به تخریب اینگونه بارگاه‌ها کردند.

عضو انجمن عکاسان دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه سعی شد تصاویر قدیم و جدید مدینه منوّره و قبرستان بقیع را جمع آوری کنیم تا کسانی که آگاهی چندانی درباره این مظلومیت و ظلم‌های صورت گرفته توسط دشمنان ندارد، شناخت بیشتری پیدا کنند.

وی با اشاره به اسناد تاریخی رونمایی شده در این نمایشگاه گفت: در اسنادی که در این نمایشگاه رونمایی شده است، نامه‌هایی از علمای ایران به سران آن دوران‌ها در شهر مدینه وجود دارد که از آنان خواستند تا اقدام به تخریب این آثار دینی و اسلامی نکنند، اما با این وجود، آنان دست به این اقدام بی شرمانه زدند.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: ما به شدت درصدد روشنگری برخوردها و ظلم‌های رژیم سعودی ـ که وابسته با وهابیت است ـ هستیم، چه کسانی که صدها سال گذشته این ظلم‌ها را کردند و چه باقی مانده‌های آنان که در این دوران، آنها ریشه و بنیان اسلام را هدف قرار دادند.

شاهرخ گفت: ما با برپایی این نمایشگاه‌ها درصددیم تا حس مسلمانان را نسبت به جنایات و ظلم‌های دشمنان برانگیزیم و قدمی باشد برای افزایش برائت مردم به تفکرات و اقدامات آن تاریک‌دلال. مردم باید بدانند که اگر امروز شاهد برخی جنایات در أقصی نقاط جهان هستیم، در صدر اسلام نیز این دشمنی‌ها و جنایات علیه اسلام و قرآن صورت گرفته است.

انتهای پیام/

نظر شما