روزنامه ستاره‌صبح

«روز قبل« آمار اخبار در: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ »روز بعد»
فیلد خبری مقدار مطلوبیت
کل اخبار ۶ -
تیتر ۶۸ کلمه (متوسط ۱۱٫۳۳ کلمه در هر خبر)
84
۶۴۶ نویسه (متوسط ۱۰۷٫۶۷ نویسه در هر خبر)
48
خلاصه ۶۲۳ کلمه (متوسط ۱۰۳٫۸۳ کلمه در هر خبر)
0
۵٬۷۸۹ نویسه (متوسط ۹۶۴٫۸۳ نویسه در هر خبر)
0
بدنه ۴٬۸۰۵ کلمه (متوسط ۸۰۰٫۸۳ کلمه در هر خبر)
93
۴۵٬۵۸۷ نویسه (متوسط ۷٬۵۹۸ نویسه در هر خبر)
55
تعداد کلیدواژه ۰ (متوسط ۰ کلیدواژه در هر خبر)
0
خبرهای عکس‌دار ۰
0
اخبار تغییر یافته ۰
100
اخبار حذف شده ۰
100
خبر بر حسب سرویس
سیاسی ۴ خبر
فرهنگی ۱ خبر
علمی-فناوری ۱ خبر

آخرین اخبار روزنامه ستاره‌صبح

 • امروز ۰۳:۲۴ [روزنامه ستاره‌صبح]

  در بیانیه آیت‌الله نوری همدانی عنوان شد:

  خواسته‌های مردم شنیده شود

 • امروز ۰۳:۰۳ [روزنامه ستاره‌صبح]

  تأثیر اختلال اینترنت بر زندگی مردم

  ستاره صبح - الهام ابراهیمی: تداوم اعتراضات به مرگ مهسا امینی که توسط گشت ارشاد دستگیر شد هفته گذشته و این هفته باعث شد تا «اینستاگرام»، «واتس‌اپ»، «گوگل پلی»، «اپ‌استور»، «لینکدین»، سایت اینترنت ماهواره‌ای «استارلینک» و بازی «کلش‌اوکلنز» مسدود یا فیلتر شدند. گزارش‌ها حاکی از قطع اینترنت همراه و اینترنت ثابت در برخی نقاط کشور در برخی ساعات شبانه‌روزاست. در این شرایط بازار فیلترشکن‌ها برای دسترسی دوباره به اپلیکشن های فیلتر شده، داغ شده است. این در حالی است که بیش از ۴۱۵ هزار فروشگاه ایرانی در اینستاگرام فعال هستند و این بازار در کشور سالانه بین ۳۲ تا 40 هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد. در حال حاضر ۹ میلیون ایرانی به‌واسطه اینستاگرام کسب درآمد می‌کنند. از سوی دیگر ایلان ماسک استفاده از اینترنت ماهواره‌ای «استارلینک» را پیشنهاد کرده و وعده داده که این اینترنت برای همه مردم جهان ازجمله ایرانی ها قابل استفاده خواهد بود. البته روسیه که اکنون در باتلاق اکراین فرورفته است اعلام کرده که ماهواره استارلینک را در خارج از جو زمین هدف قرار می‌دهد.

 • امروز ۰۲:۵۶ [روزنامه ستاره‌صبح]

  در برنامه مناظره محور «شیوه» عنوان شد

  جامعه‌ ناآرام و ناراضی است

  اشاره: تلویزیون معمولاً در زمان انتخابات و برای تهییج مخاطب به برگزاری مناظره‌ اقدام کرده است. اتفاقی که بسیاری از آن به‌عنوان سیاستی برای ترغیب مخاطب برای شرکت بیشتر در انتخابات یاد کرده‌اند. بااین‌حال نفس مناظره درباره پدیده‌ها و موضوعات یکی از قالب‌های جذاب تلویزیونی بوده است که همیشه از طرف نخبگان، متخصصان و توده‌های مردم روی برگزاری آن تأکید و اتفاق‌نظر بوده است. در این شب‌ها که جامعه درگیر واکنش‌ها به حادثه تلخ درگذشت مهسا امینی است، غیر از اتفاقات خبری مرتبط با این حادثه یکی از وظایف تلویزیون پرداختن به حوزه‌های دیگر و ریشه‌یابی‌هایی است که بتواند به اصلاح فرآیندها یا آگاهی بخشی بیشتر مخاطبان بینجامد. دراین‌ارتباط شبکه 4 تلویزیون در ساعت 11 شب برنامه‌ای با عنوان «شیوه» پخش می‌کند که در آن بعضاً از منتقدان نیز دعوت به عمل می‌آورد. این اقدام پسندیده‌ای است که در این مناظرات موضوع حجاب، گشت ارشاد و ... موردبررسی قرار می‌گیرد. دراین‌ارتباط برنامه «شیوه» دوشنبه‌شب با حضور محمد فاضلی جامعه‌شناس و استاد اخراجی دانشگاه و سعید حاجی‌ناصری استاد دانشگاه از تلویزیون پخش شد که گزیده‌ای از آن را در ادامه به نقل از جماران می‌خوانید.

 • امروز ۰۲:۵۰ [روزنامه ستاره‌صبح]

  محمود میرلوحی عضو پیشین شورای شهر در گفتگوی با ستاره صبح:

  مرگ مهسا امینی مطالبات انباشت شده را نمایان کرد/ گسترش فضای مجازی و رفتار معترضان باعث کاهش خشونت در اعتراضات شد

  ستاره صبح/پیام فیض: مرگ مهسا امینی باعث شد نخبگان و تحلیلگران اجتماعی به بررسی عوامل این رویداد اجتماعی بپردازند.برخلاف اعتراضات گذشته معترضان در اتفاقات اخیر بدون گرایش سیاسی و عمدتا در قشر 20 تا 30 سال بودند. اعتراض به حادثه متروپل،اعتراض کارگران،بازنشستگان ومعلمان نشان می دهد دولت با گذشت بیشتر از یکسال از عمر خود دچار بحران در بخش های مختلف شده است.در ارتباط با این موضوع ستاره صبح گفتگویی با محمود میرلوحی عضو پیشین شورای شهر و معاون پیشین وزارت کشور انجام داده که در ادامه می خوانید:

 • امروز ۰۲:۴۳ [روزنامه ستاره‌صبح]

  احمد بخارایی، جامعه شناس در گفت‌وگو با ستاره صبح تشریح کرد:

  ایدئولوژی به کلیات می پردازد،اما جامعه شناسی جزئیات را مد نظر دارد/ جامعه شناسی نیازی به وسعت ندارد بلکه عمق آن مهم است

  ستاره صبح، فائزه صدر: صدا و سیما در بحبوحه ناآرامی های اخیر، روش جدیدی را به نمایش گذاشته است. برنامه تلوزیونی شیوه که به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می شود با دعوت از چهره هایی که تا چندی پیش در سازمان صدا و سیما نامی مگو داشتند، سعی دارد چهره جدیدی از مناظره های تلوزیونی را به نمایش در بیاورد.برنامه شیوه بعد از دعوت از غلامحسین کرباسچی، شهردار پیشین تهران،علی مطهری و شهاب طباطبائی شامگاه دوشنبه با دعوت از محمد فاضلی، استاد اخراجی دانشگاه شهید بهشتی، در حرکتی بی سابقه از نگاه جامعه شناسی به تحلیل ناآرامی های اخیر پرداخت که اقدام پسندیده ای است. ستاره صبح در گفت و گو با دکتر بخارایی، جامعه شناس به بررسی نوع نگاه حاکمیت به جامعه شناسی و نقش این علم در مدیریت جامعه پرداخته که در ادامه می خوانید:

 • امروز ۰۲:۳۶ [روزنامه ستاره‌صبح]

  رفتار پلیس، حقوق معترضان ،حق با کیست؟