جام‌جم آنلاین

«روز قبل« آمار اخبار در: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ »روز بعد»
فیلد خبری مقدار مطلوبیت
کل اخبار ۱۳ -
تیتر ۶۱ کلمه (متوسط ۴٫۶۹ کلمه در هر خبر)
73
۵۸۰ نویسه (متوسط ۴۴٫۶۲ نویسه در هر خبر)
90
right ۱٬۳۱۲ کلمه (متوسط ۱۰۰٫۹۲ کلمه در هر خبر)
0
۱۱٬۵۵۸ نویسه (متوسط ۸۸۹٫۰۸ نویسه در هر خبر)
0
بدنه ۹٬۴۷۰ کلمه (متوسط ۷۲۸٫۴۶ کلمه در هر خبر)
96
۹۰٬۹۴۸ نویسه (متوسط ۶٬۹۹۶ نویسه در هر خبر)
63
تعداد کلیدواژه ۴۱ (متوسط ۳٫۱۵ کلیدواژه در هر خبر)
88
خبرهای عکس‌دار ۰
0
اخبار تغییر یافته ۰
100
اخبار حذف شده ۰
100
خبر بر حسب سرویس
سیاسی ۱ خبر
اجتماعی ۲ خبر
فرهنگی ۵ خبر
علمی-فناوری ۳ خبر
ورزشی ۱ خبر
استانی ۱ خبر

آخرین اخبار جام‌جم آنلاین

 • امروز ۰۴:۰۰ [جام‌جم آنلاین]

  برگ چای و نبرد با سرطان ریه

  عده‌ای از پژوهشگران در هند و دانشگاه سوانزی انگلستان به‌تازگی دریافته‌اند که نانوذراتِ برگرفته از برگ‌های چای قادرند سلول‌های سرطان ریه را مهار و نابود کنند.

 • امروز ۰۳:۳۰ [جام‌جم آنلاین]

  گزارش جام‌جم از تحریم تا پیروزی در زمین فوتبال

  «بچه‌های آسمان» فوتبال ایران

  «علی کفش‌های خواهرش را بعد از گرفتن از کفاشی گم می‌کند. زهرا کفش دیگری ندارد و پدر هم توانایی خرید کفش نو را به این زودی ندارد. پس قرار می‌شود صبح‌ها زهرا کتانی علی را بپوشد و ظهر علی با کتانی به مدرسه برود و برای این‌که علی به موقع به مدرسه برسد زهرا تمام مسیر تا خانه را می‌دود، اما علی باز هم دیر به مدرسه می‌رسد و توسط ناظم توبیخ می‌شود. علی تصمیم می‌گیرد برای تهیه کفش خواهرش، در مسابقه‌ای که بین چند مدرسه انجام می‌شود شرکت کند و جایزه نفر سوم را که یک جفت کفش ورزشی است، برنده شود، اما روز مسابقه علی نفر اول می‌شود و لباس گرمکن جایزه می‌گیرد و ناراحت به خانه بازمی‌گردد. ولیکن همان روز پدر را می‌بینیم که با دو جفت کفش برای زهرا و علی به خانه می‌رود.»

 • امروز ۰۳:۰۰ [جام‌جم آنلاین]

  محققان ایرانی نرم‌افزاری برای افزایش طول عمر سازه‌های دریایی طراحی کرده‌اند

  عصای دست مهندسان

  ارتباط میان جزیره قشم و بندر پل که نزدیک‌ترین خشکی به این جزیره است، همیشه از طریق حمل‌ونقل آبی و هوایی انجام می‌شود. چند سال است که موضوع احداث پل ارتباطی میان بندر پل و جزیره قشم مطرح است تا به رونق منطقه و کشور نیز کمک کند. این پل می‌تواند با ارتباط‌دادن بندر لافت در شمالی‌ترین نقطه جزیره قشم به نزدیک بندرعباس، شبکه حمل‌ونقل سریع، مطمئن و ارزان میان این دو منطقه را به‌منظور توسعه تجاری و گردشگری منطقه ایجاد کند. طراحی نرم‌افزار به منظور افزایش طول عمر سازه‌های بتونی، راه‌حلی است که می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان، انرژی و هزینه ساخت سازه‌های عمرانی شود.

 • امروز ۰۲:۳۰ [جام‌جم آنلاین]

  نگاهی تحلیلی به «سرّ دلبران»، مجموعه رمضانی شبکه یک سیما

  دلبرانِ بی‌اسرار

  ماه رمضان به پایان رسیده است، پخش مجموعه‌های مناسبتی این ماه هم در شبکه‌های گوناگون سیما تمام شده و حالا فرصت خوبی است تا در مورد کیفیت و محتوای این سریال‌ها بیشتر صحبت کرد و با دیدی کلی و همه‌جانبه نقاط قوت و ضعف هر مجموعه را مورد قضاوت قرار داد. سریالی که شبکه یک سیما در طول ایام ماه مبارک رمضان روانه آنتن کرد، «سرّ دلبران» بود. مجموعه‌ای به کارگردانی محمدحسین لطیفی و با بازی بازیگرانی چون برزو ارجمند، متین ستوده، محمد کاسبی، رابعه مدنی، فرخ نعمتی، جهانبخش سلطانی، شهرام عبدلی و اسماعیل محرابی که داستان آن در شهر یزد می‌گذشت و درون‌مایه‌ای سنتی و مذهبی داشت. جام‌جم در این گزارش از منظر تحلیلی سرّ دلبران را بررسی می‌کند، به مروری به بازی بازیگران می‌پردازد و از نگاه کارشناسان و منتقدان، نقاط قوت و ضعف این مجموعه را به شرح درمی‌آورد. ماه رمضان به پایان رسیده است، پخش مجموعه‌های مناسبتی این ماه هم در شبکه‌های گوناگون سیما تمام شده و حالا فرصت خوبی است تا در مورد کیفیت و محتوای این سریال‌ها بیشتر صحبت کرد و با دیدی کلی و همه‌جانبه نقاط قوت و ضعف هر مجموعه را مورد قضاوت قرار داد. سریالی که شبکه یک سیما در طول ایام ماه مبارک رمضان روانه آنتن کرد، «سرّ دلبران» بود. علی اصغرپورمحمدی قائم مقام معاون سیما با تاکید براینکه همه تمهیدات در رسانه ملی برای پخش مستقیم همه بازی های جام جهانی 2018 روسیه صورت گرفته است گفت : علاوه بر بازی های تیم ملی جمهوری اسلامی ایران دیگر بازی های این مسابقات هم همان طور که تاکنون به لحظه و مستقیم از تلویزیون پخش شده است در ادامه هم پخش خواهد شد . میزگرد برنامه «میزبان» رادیو ایران هر هفته مسئله های اجتماعی را مورد واکاوی قرار می دهد. رادیو ایران به مناسبت مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 روسیه با تولید و پخش برنامه هایی به تحلیل این مسابقات می پردازد. اولین قسمت از مجموعه تلویزیونی «راه و بیراه» امشب 27 خرداد از شبکه یک پخش می شود. «ببینید این طرفدارها رو! کیف کنید! لذتش رو ببرید! همه دنیا مجبورند ایران رو به خاطر بسپارند!» وقتی که عزیز بوهدوز با ضربه سر زیبایش در دقیقه 95 بازی مراکش در مقابل ایران توانست دروازه خودشان را باز‌کند و دومین پیروزی تیم ملی ایران در تاریخ بازی‌های جام‌جهانی را رقم بزند این صدای عادل فردوسی‌پور بود که با غریو شادی میلیون‌

 • امروز ۰۲:۱۵ [جام‌جم آنلاین]

  جام‌جم از درآمد سینماها در اولین روز نمایش فوتبال گزارش می‌دهد

  نیم‌میلیارد بی‌صاحب!

  تماشای فوتبال آن‌هم از جنس جام‌جهانی‌اش فوق‌العاده هیجان‌انگیز است. بخصوص اگر این مسابقات را به صورت دسته‌جمعی تماشا کنیم که جذابیت آن دو چندان هم خواهد شد. به همین خاطر هم است که در چند سال گذشته پخش مسابقات فوتبال در سالن‌های سینما در مقاطع مختلف اجرایی شده که البته در برخی مقاطع بنا بر برخی مصلحت‌ها این طرح یا انجام نشده یا با محدودیت روبه‌رو شده. این طرح البته از همان لحظات ابتدایی مخالفان بسیاری را برای خود تراشید که مهم‌ترین این مخالفان صاحبان آثار سینمایی و کارگردانانی بودند که فیلم‌هایشان در همین مقطع زمانی در اکران عمومی قرار داشتند.

 • امروز ۰۲:۰۰ [جام‌جم آنلاین]

  تقویت مشارکت اجتماعی

  اجرای طرح نان مهربانی یکی از جنبه‌های مشارکت اجتماعی مردم در کشور ماست. نمونه این کار را قبلا هم با عناوین دیگر دیده‌ایم. مثل دیوار مهربانی، یخچال مهربانی، ایستگاه مهربانی، سبد مهربانی و... که در همه آنها مردم به صورت خودجوش در انجام کاری خیرخواهانه سهیم می‌شوند.

 • امروز ۰۱:۳۰ [جام‌جم آنلاین]

  گزارش جام‌جم از کاهش 100 درصدی رویش و برداشت زیره در استان کرمان

  زیره به کرمان ببریم؟

  استان کرمان در حالی قطب اصلی تولید و برداشت زیره سیاه در کشور محسوب می‌شود و ضرب‌المثل معروف «زیره به کرمان بردن» نیز بر این اساس شکل گرفته است که حیات این گیاه دارویی ارزشمند طی سال‌های گذشته به دلیل عوامل متعدد در معرض خطر جدی قرار گرفته و امسال نیز شاهد کاهش 100درصدی برداشت زیره سیاه در این استان هستیم.

 • امروز ۰۱:۰۰ [جام‌جم آنلاین]

  با مشارکت 130 نانوایی در سیستان‌ و بلوچستان افراد نیازمند بی‌نان نمی‌مانند

  بقچه نان مهربانی

  خشکی هامون حریف محبت اهالی سیستان نشد، زورش به مهر مردمان این سرزمین اسطوره‌ای نرسید؛ مهربانی سیستانی‌ها، همین جا در هیاهوی خشکسالی هامون و جولان ریگ‌های روان و بادهای 120 روزه، درکوچه پس‌کوچه‌های خاکی زابل گل کرد. از یک نانوایی به یک نانوایی دیگر ریشه دواند و رسید به امروز؛ همین حالا که 130نانوایی در حوزه سیستان در طرح نان مهربانی مشارکت دارند و نان‌هایشان با مهر، سر سفره خانواده‌هایی می‌روند که چهره‌ای سرخ دارند و دستی تنگ. حسین بنیادی شهروند نیکوکار زابلی 1500کیلومتر دورتر از پایتخت، پای تلفن نشست و برای ما از نان مهربانی گفت، طرحی که با ایده او شروع به فعالیت کرده و حالا ماه‌هاست با استقبال خوب مردم خیر سیستان، سفره نیازمندان شهر را بی‌نان نمی‌گذارد.

 • امروز ۰۰:۴۸ [جام‌جم آنلاین]

  مترجمان و ناشران چطور آثارشان را برای بازار ایران انتخاب می‌کنند

  برش کوچکی از یک کیک بزرگ

  منتقدان، کارگردانان شکست خورده‌اند و مترجمان نویسندگان شکست خورده؛ این مثال مرسوم نامنصفانه‌ای است که گاه توسط برخی برای نواختن منتقدان و مترجمان گفته می‌شود اما این ذهنیت حداقل درباره ترجمه چند سالی است که تغییر کرده است، بهترین نشانه این تغییر را می‌توان در تغییر ساز و کار جایزه معتبر بوکرمن دید، جایزه‌ای که حالا چند سالی است اصلاح شده تا شأن برابری برای مؤلف و مترجم قائل شود. به این مفهوم که حالا چند سالی است این جایزه به مترجم اثر هم اعطا می‌شود. مثال‌های بسیار دیگری هم برای مترجمان وجود دارد، از میزان وفاداری آنها به اصل متون گرفته تا اعمال نظرهای شخصی برخی مترجمان در برگردان اثر. هر چه باشد اما مترجمان ادبی تنها دریچه ادبیات جهان برای دوستداران ادبیات هستند و اتفاقا همین نکته است که ترجمه را از یک کار صرف ادبی به فعالیتی فرهنگی ارتقا داده است.

 • امروز ۰۰:۴۵ [جام‌جم آنلاین]

  فوران سنگ های قیمتی از آتشفشان هاوایی + عکس

  پس از گذشت پنج هفته از فوران آتشفشان کیلاویا در هاوایی ساکنان این شهر با سنگ های الیوین زیتونی گرانقیمت در خیابان ها و گذرگاه های این شهر مواجه شدند.