شناسهٔ خبر: 42805193 - سرویس استانی
منبع: ایرنا | لینک خبر

هشت تیم تخصصی درمانی عازم مناطق کمتربرخوردار کرمانشاه شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه از اعزام تیم‌های چندتخصصی و فوق تخصصی درمانی در هفته دفاع مقدس به مناطق کمتربرخوردار استان خبر داد و گفت: از ۳۱ شهریور تا هفتم مهر به مدت هشت روز در هشت شهرستان استان این تیم‌ها مستقر شده و به ارایه خدمات درمانی می‌پردازند.

صاحب‌خبر -

دکتر «رضا منصوری» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در این مدت بحث بیماریابی و ارجاع بیمار در روزهای اعلام شده توسط شبکه‌ها انجام می‌شود، افزود: موارد اعمال جراحی و خدمات پروسیجر در سطح اول به بیمارستان های شهرستان ها و در سطح بالاتر به مراکز درمانی شهر کرمانشاه ارجاع داده می شود.

او توضیح داد که این تیم شامل تخصص های ریه، پوست، قلب و عروق، چشم پزشکی، دندانپزشکی، عفونی، گوارش و کبد، نفرولوژی اطفال، اون و انکولوژی در مناطق مستقر می‌شوند. 

وی همچنین اظهار داشت: همچنین خدمات اکوکاردیوگرافی، انجام نوار قلب و سونوگرافی با دستگاه های پرتابل دانشگاه علوم پزشکی صورت می گیرد.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه در ادامه گفت: یک دستگاه آمبولانس با هماهنگی مدیر اورژانس پیش بیمارستانی استان در محل انجام برنامه ها حضور دارند.

منصوری افزود: همچنین در هر هشت روز اعزام یک ساعت زودتر ۲ نفر پزشک عمومی برای ویزیت، تقسیم بیماران و غربالگری ثانویه در محل انجام برنامه حضور دارند.

وی همچنین اضافه کرد: چهارشنبه دوم مهر، ۱۵ تیم طرح شهید رهنمون (شامل پزشک عمومی،پرستار،ماما، بهداشت کار و روانشناس و ارایه داروی رایگان) در ۱۵ نقطه شهر کرمانشاه و شهرستان های تابعه اعزام می شود.