شناسهٔ خبر: 20818439 - سرویس سیاسی
منبع: روزنامه ابتکار | لینک خبر

سید محمود میرلوحی:

نتایج وعده‌های رئیس‌جمهوری باید در دولت دوازدهم دیده شود

صاحب‌خبر - عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد: فکر می‌کنیم زمان حضور و نقش‌آفرینی زنان، جوانان و اقوام در سطوح عالی و میانی کشور فرارسیده و تاخیر در آن به صلاح کشور نیست.
سیدمحمود میرلوحی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره ارزیابی خود از کابینه معرفی شده از سوی رئیس‌جمهوری برای دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی گفت: فرض ما باید بر این اساس باشد که آقای رئیس‌جمهور با مطالعه و بررسی تمامی جوانب کار، کابینه مدنظرشان را برای دولت دوازدهم به مجلس معرفی کرده‌اند و این کابینه بر اساس امکانات فراهم شده و شرایط موجود چینش یافته است. او افزود: تا جایی که می‌دانم فراکسیون امید و همچنین اصولگرایان درخصوص وزرای موجود ارزیابی‌هایی را انجام داده‌اند که در این ارزیابی‌ها برخی از وزرا نمره مثبت کسب کرده و برخی نتوانستند حداقل نمره مدنظر را کسب کنند. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه برآوردم آن است که برخی از وزرای پیشنهاد شده نتوانند رای اعتماد لازم را کسب کنند، خاطرنشان کرد: وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، وزارت اقتصاد و وزارت ارتباطات از جمله وزارتخانه‌هایی هستند که وضعیت رای‌آوری افراد پیشنهاد شده طی روزهای آینده مشخص می‌شود.
میرلوحی در پاسخ به این سوال که دلیل تعلل در معرفی وزیر پیشنهادی علوم چیست، ابراز داشت: طی سال‌های اخیر وزارتخانه‌های فرهنگی و اجتماعی مورد بحث‌های جدی‌ بوده‌اند. تا آنجایی که می‌دانم آقای روحانی درخصوص وزرای آموزش و پرورش، علوم و ارشاد با افراد زیادی گفت‌وگو کرد و برنامه افراد زیادی را مورد بحث و بررسی قرار داد و دستیابی به توافق درخصوص فرد نهایی موجب کندی کار در این باره شده است. عضو منتخب شورای شهر تهران در دوره پنجم در پایان نسبت به استفاده زنان، جوانان و اقوام در سطوح عالی و میانی مدیریتی تاکید کرد و یادآور شد: آقای روحانی در ایام انتخابات بسیار صریح، نظرش را نسبت به زنان، جوانان و اقوام بیان کرد. ما امیدواریم آن قول‌ها و وعده‌ها خود را در دولت دوازدهم نشان دهد. ما انتظار داریم میزان حضور آن افراد در دولت افزایش یابد. ما فکر می‌کنیم زمان حضور و نقش‌آفرینی زنان، جوانان و اقوام در سطوح عالی و میانی کشور فرارسیده و تاخیر در آن به صلاح کشور نیست.